Ugniagesių atstovas: per gaisrą Vilniuje, daugiabutyje, nukentėjo penki žmonės, pastate galėjo likti vaikas

21794aa6f28279e4db6462c9503351e0c5e2793a
Vilnius
BNS/Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ugniagesių gelbėtojų atstovas Vytautas Nenartavičius teigia, kad antradienį sostinės daugiabutyje kilusios gaisro metu nukentėjo penki žmonės. Anot jo, pastate galėjo likti vaikas.

„Turime informaciją, kad šiuo metu yra nukentėję ir pagalba suteikiama penkiems žmonėms“, – antradienį žurnalistams pasakojo gaisro, kilusio Viršuliškių rajone esančiame daugiabutyje, gesinimo darbams vadovaujantis V. Nenartavičius.
 
Anot jo, skaudžiausia žinia yra ta, jog pastate, kuris dėl sprogimų ir gaisro apgriuvo, gali būti likęs vaikas.
 
„Skaudžiausia informacija yra ta, kad turime informaciją, kad galimai viduje yra likęs vaikas. Ten šiuo metu situacija yra tokia, kad negalime iki galo užgesinti (gaisro – ELTA), kadangi yra stipriai apgriuvusios pertvarkos ir perdangos. (...) Labai intensyvūs darbai degimo zonoje nevyksta“, – kalbėjo ugniagesių atstovas.  
 
Į įvykio vietą antradienį atvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė gaisrą pavadino skaudžia nelaime. Anot jos, specialistai aiškinsis, kodėl kilo gaisras daugiabutyje.
 
Ministrės teigimu, žmonės, kurių butuose kilo gaisras, yra laikinai perkelti į netoliese esantį vaikų darželį.
 
„Šiuo metu žmonės, kurie buvo pastate, yra saugiai perkelti į kolektyvinės apsaugos statinį, tau yra darželį. (...) Buvau susisiekusi su Vilniaus miesto meru, aptariau situaciją, kad žmonėmis bus pasirūpinta. Vilniaus miesto savivaldybė tai padarys“, – pasakojo A. Bilotaitė.
 
ELTA primena, kad antradienį pranešta, jog Vilniuje, Viršuliškių mikrorajone, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje name kilo gaisras.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Bendrojo pagalbos centro duomenimis, daugiabutyje įvykus keliems sprogimams, kilo gaisras, kuris išsiplėtė į keturis butus, esančius ketvirtame ir penktame namo aukštuose.
 
Vėliau pranešta, kad gaisro metu buvo pažeista daugiabučio konstrukcija – įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
 
Evakuojami gyventojai
 
Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas informuoja, kad dėl gaisro Viršuliškių daugiabutyje evakuota 30 gyventojų. Pasak jo, šiuo metu sostinės savivaldybė rūpinasi laikinu gyventojų apgyvendinimu.
„Dėl daugiabutyje Viršuliškėse kilusio gaisro evakuoti 30 butų gyventojai, dabartinėmis žiniomis nukentėjo 5 žmonės“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė V. Benkunskas.