Ugniagesiai 112 kartų vyko šalinti audros nuverstų medžių

64d20f5e64c1f20230808lbal46890
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ugniagesiai pastarąją parą 112 kartų vyko šalinti audros nuverstų medžių – 105 iškvietimai buvo gauti prašant pašalinti medžius nuo kelio važiuojamosios dalies.

Keturis kartus ugniagesiai vyko šalinti medžių nuo automobilių, o tris kartus medžiai nuo pastatų šalinti Kaune, Molėtuose ir Ignalinoje. 

Pirminiais duomenimis, per šiuos įvykius žmonės nenukentėjo, BNS ketvirtadienio rytą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius.

Pranešimai apie nuvirtusius medžius ant automobilių buvo gauti iš Vilniaus, Molėtų, Utenos ir Švenčionių rajonų.

„Kartais atvykę į vieną iškvietimą, ugniagesiai supjausto ir pašalina po keturis, 10 ar 15 medžių“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas Giedrius Vaičiulis.

Daugiausia iškvietimų gauta iš Utenos apskrities – 54, iš Vilniaus apskrities gauti 29, iš Kauno apskrities – 11, iš Panevėžio gauti penki pranešimai pašalinti medžius, Tauragės – keturi, Marijampolės – devyni.

Kaip skelbta, praūžusi audra pridarė daug žalos ir Ignalinos mieste, ir kai kur seniūnijose. Ignalinoje daug kur apsemtos gatvės, nulaužti medžiai ar jų šakos, apgadinti pastatų stogai, automobiliai, nutraukti elektros laidai.

Gyventojų prašoma patiems nesiimti jokių darbų, neliesti elektros laidų. Intensyviai vyksta tarnybų darbas, padariniai šalinami. 

Tam tikrose šalies vietovėse pranešama ne tik apie nulaužtus ar net išverstus medžius, išmuštas skyles stoguose, laikinomis upėmis pavirtusias gatves ir t.t. 

ESO skelbia, kad ketvirtadienio rytą elektros neturi maždaug 8,7 tūkst. vartotojų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, jog ketvirtadienį daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs ir su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos.

Penktadienį daug kur trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Dieną kai kur lis smarkiai. Vėjas pietvakarių, naktį 6–11 m/s, dieną 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 15–20 laipsnių šilumos.

Šeštadienį daug kur palis, naktį kai kur smarkiai, dieną vyraus trumpi lietūs. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 17–22 laipsniai šilumos.