PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 12 d. 17:17

Ukrainos vaikų integracija Šiaulių mokymo įstaigose: kaip keičiasi situacija

Šiauliai

Gintas LeišysŠaltinis: Etaplius.LT


277790

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje buvo kalbėta apie ukrainiečių vaikų edukaciją. Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pasakojo apie Ukrainos vaikų integraciją mokymo įstaigose ir kaip keičiasi situacija šiuo klausimu.

Rugpjūčio 25 dienos duomenimis, buvo pateikti 666 prašymai dėl ukrainiečių vaikų, norinčių lankyti mokyklas, bet dar nebuvo aiški situacija dėl Tarptautinės Ukrainos mokyklos (TUM) Šiaulių skyriaus.

Paskelbta, kad lietuviškose mokyklose integruotai mokosi 424 vaikai, 208 išvyko mokytis į TUM, o 34 – į kitas savivaldybes arba grįžo į Ukrainą.

Viena iš priežasčių, kodėl pasikeitė moksleivių kiekis – nuo rugsėjo 1-osios atidaryta TUM Šiauliuose.

Bet ne visose gimnazijose mokosi ukrainiečiai mokiniai.

„Iš dešimties gimnazijų juos priėmė tik penkios. Tai yra Simono Daukanto inžinerinė, „Santarvės“, „Saulėtekio“, sporto ir Stasio Šalkausko gimnazijos“, – sakė E. Minkuvienė.

Pagal amžiaus grupes miesto gimnazijose šiandien yra ugdomi 198, į TUM perėjo 41 mokinys, o 19 išvyko į kitas savivaldybes arba į Ukrainą. Progimnazijas lanko 191 moksleivis, išvyko – 168, iš kurių 155 pradėjo lankyti TUM. Pradinėse mokyklose dabar mokosi 24 vaikai, 11 išvyko į TUM.

Į specialiojo ugdymo mokyklas buvo pateikta 13 paraiškų, šiandien jų liko 10.

Kaip akcentavo E. Minkuvienė, dėl mažesnio ukrainiečių mokinių skaičiaus finansavimas mokykloms turėtų šiek tiek sumažėti.

„Priešmokyklinio ugdymo grupės mes jau nebeturime, todėl jai finansavimo nėra. Kitų klasių skaičius nepasikeitė, bet kai kurios iš jų gali būti performuotos iš didelių klasių į vidutinio dydžio. Dėl to finansavimas turėtų šiek tiek susitraukti“, – kalbėjo miesto Švietimo skyriaus vedėja.

Viena iš priežasčių, kodėl tiek ukrainiečių šeimų perkėlė savo vaikus į TUM, yra skirtumai tarp lietuviškų ir ukrainietiškų mokyklų sistemų.