Tyrimas: moterys ne tik mažiau įsiskolina, bet ir turi mažesnius pajamų lūkesčius

money-3918183_1280
Lietuva
pixabay.com nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Žvelgdamos į ateitį moterys Lietuvoje dažniau negu vyrai nurodo, kad jų pajamos sumažės. Be to, moterys ir rečiau tikisi, kad jų pajamos augs, rodo SEB banko užsakymu atliktas tyrimas.

„(…) Neseniai atliktas tyrimas rodo, kad moterims Lietuvoje yra būdingi žemesni lūkesčiai negu vyrams. Tad per ekonomikos sąstingį jos gali pernelyg susilpninti savo derybines pozicijas ir net labiau nukentėti finansiškai“, – teigia SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.
 
SEB banko iniciatyva atliktas tyrimas parodė, kad per artimiausius dvylika mėnesių didesnių pajamų tikisi 22 proc. apklaustų moterų ir 31 proc. vyrų. 18 proc. moterų tikisi, kad asmeninės pajamos sumažės, o 41 proc. – kad išliks tokio pat. Palyginti mažesnių pajamų tikisi 14 proc. vyrų, o išlaikyti tokias pat – 37 procentai.
 
Nors į ateitį vyrai žvelgia dažniau turėdami didesnių finansinių lūkesčių, apklausa parodė, kad nemaža dalis (37 proc.) vyrų šiuo metu yra nepatenkinti savo finansine padėtimi. Savo finansine padėtimi nepatenkintų moterų yra mažiau – 32 procentai.
 
Didesnė dalis (34 proc.) moterų nurodė esančios patenkintos dėl savo finansų, o patenkintų vyrų yra 31 procentas.
 
Tyrimo duomenimis, didesnė vyrų dalis turi skolų arba paskolų – tai apklausoje nurodė 48 proc. vyrų ir 35 proc. moterų. Didesnis skolų lygis gali būti vienas iš paaiškinimų, kodėl vyrai labiau nepatenkinti savo finansine padėtimi negu moterys.
 
„Tikėtina, kad didžiausią įtaką atsargesniems moterų lūkesčiams tebedaro visuomenėje vyraujantys stereotipai ir apibrėžti lyčių vaidmenys. Moterims vis dar tenka daugiau buities rūpesčių ir vaikų priežiūros darbų, jos rečiau kuria verslą ir ne visada turi tokias pas galimybes siekti karjeros kaip vyrai“, – sako E. Dovbyšienė.
„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje vidutinis vyrų gaunamas darbo atlygis rugsėjį buvo 15 proc. didesnis negu moterų.
 
SEB banko užsakymu tyrimą 2023 m. lapkričio mėnesį atliko bendrovė „Norstat LT“. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 000 įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojų.