PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 30 d. 09:35

Tyrimas: lietuviai atostogoms ruošiasi pasyviai

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


85962

Prasidėjus kalendorinei vasarai, vis daugiau Lietuvos gyventojų pradeda planuoti ilgai lauktas atostogas. Poilsis egzotinėse šalyse, Lietuvos pajūryje ar kaimo sodyboje – kiekvienas renkasi pagal savo lūkesčius bei finansines galimybes. Vartojimo paskolų bendrovės Vivus.lt atlikta klientų apklausa atskleidė, kaip lietuviai ruošiasi artėjančioms atostogoms ir kokią pajamų dalį ketina joms skirti.

Tyrimo duomenimis, beveik ketvirtadalis (23 proc.) apklaustųjų nėra linkę iš anksto planuoti savo atostogų. Penktadalis respondentų teigė, kad atostogų planus pradeda ruošti likus kelioms savaitėms iki jų, o panaši dalis apklaustųjų poilsiauja impulsyviai – galutines detales nusprendžia likus vos kelioms dienoms iki atostogų pradžios.

Apklausos duomenys taip pat atskleidė, kad šį sezoną gyventojai nėra linkę išlaidauti – beveik pusė apklaustųjų atostogoms nenorėtų išleisti daugiau nei 500 Eur.

Paaiškėjo, kad dailiosios lyties atstovės planuodamos poilsį vasarą yra ženkliai taupesnės nei vyrai. Net 70 proc. apklaustų moterų nurodė, kad vidutiniškai atostogoms ruošiasi skirti iki 200 Eur. Toks atsakymas populiariausias tarp moterų, patenkančių į 25-34 metų amžiaus kategoriją, kurių pajamos vyrauja nuo 350 iki 500 Eur.

30 proc. vyriškosios lyties atstovų teigė, kad vidutiniškai atostogoms planuoja skirti dvigubai daugiau nei moterys – iki 500 Eur. Šių respondentų amžius vyrauja nuo 35 iki 44 metų, o vidutinės pajamos siekia daugiau nei 500 Eur.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad reikiamą sumą atostogoms iš anksto sutaupę yra tik penktadalis visų apklaustųjų. Dar 30 proc. respondentų poilsiauja leisdami pastarojo mėnesio atlyginimą, o 15 proc. skolinasi iš artimųjų arba į pagalbą telkiasi vartojimo paskolą, kurią, atsakingai įvertinę savuosius finansus, neskausmingai grąžina po atostogų.

Atlikto tyrimo metu apklausti 842 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), iš kurių 24 proc. gyvena Vilniaus apylinkėse, o likusieji pasiskirstę tolygiai po kitus šalies rajonus. Daugumos respondentų uždirbamos pajamos vyrauja nuo 350 iki 750 Eur per mėnesį.

Remiamas turinys