PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Rugpjūčio 29 d. 09:34

Tylos minutė susiejo Kėdainius ir Izraelį

Kaunas

Vaido Špečkausko nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


50222

Kelerius metus tiksliai vienu metu – rugpjūčio 28 d. 18.30 val. – Daukšių kaime, Kėdainių rajone, ir Tel Avive, Izraelyje, tylos minute kasmet tradiciškai pagerbiamas 1941 metais žuvusių Kėdainių žydų atminimas.


Foto galerija:

1-22694.jpg
2-22691.jpg
5-22692.jpg
6-22693.jpg

Mus ir Izraelyje gyvenančius kėdainiečius žydus ar jų palikuonis tokia akcija sujungė ir šiemet. Minėjime dalyvavo rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė ir kėdainiečiai.

Prie paminklo žudynių aukoms rajono vadovas padėjo gėlių, dalyviai uždegė žvakelių.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kviečia rugpjūčio 28 d. atvykti į Daukšių kaimą ir 18.30 val. prie Atminties sienos pagerbti genocido aukas tylos minute, atminimo akmenuku ir žvakelės liepsna.

„Šioje vietoje buvo nužudyti daugiau kaip du tūkstančiai Kėdainių krašto gyventojų. Jie buvo mūsų šalies piliečiai. Šiandienos akcija suvienija žmones, gyvenančius dviejose šalyse, Lietuvoje ir Izraelyje. Siekiame, kad tokiuose renginiuose dalyvautų daugiau žmonių, kad jie nebūtų abejingi mūsų tautų praeičiai ir kurtų taikią dabartį ir ateitį“, – sako meras S. Grinkevičius.

1941 metų rugpjūčio 28 dieną Kėdainiai neteko ketvirtadalio miesto gyventojų. Tądien šalia miesto buvo sušaudyti 2 076 žydai iš Kėdainių, Šėtos, Žeimių ir kitų vietovių.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis sakė, kad iš nužudytų daugiau kaip dviejų tūkstančių Kėdainių žydų kol kas identifikuota maždaug pusė.

„Po to, kai prieš kelerius metus Daukšių kaime buvo atidengta Atminties siena, mums pavyko nustatyti kiek daugiau negu tūkstančio nužudytųjų tapatybes. Kadangi suradome dar keletą asmenų pavardžių, ateinančiais metais, minėdami 75-ąsias mūsų krašto žydų žudynių metines, tikimės pastatyti naują Atminties sienos plokštę su jų vardais ir pavardėmis. Mums belieka tęsti tai, ką pradėjome, ir neleisti pasikartoti praeities klaidoms“, – sakė R. Žirgulis.