Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Būsimosios pirmokės mamos nuotr.
Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Už keleto dienų nešini gėlėmis į ugdymo įstaigas suplūs moksleiviai. Tačiau mokslo metų pradžia mokinių tėveliams atneš ne tik džiaugsmą, bet ir nemenką finansinį nuostolį. Etaplius domėjosi, kiek šiemet kainavo į mokyklą išleisti pirmoką.
Krepšelį įsigijo per tris mėnesius
„Drąsiai galiu pasakyti, kad išleisti pirmoką į mokyklą – iššūkis tėvelių piniginėms“, – pokalbį pradėjo būsimos pirmokės mama Brigita.
Moteris pasakoja, kad susirinkimas dėl būsimųjų pirmokų ugdymo proceso vyko dar birželio mėnesį. Jo metu mokytoja nurodė, ko reikės einant į pirmą klasę, išdalijo sąrašus priemonių, kurias svarbu įsigyti. Brigita teigia, kad pabijojo pirkinių įsigijimą atidėti vėliasniam laikui, tad apsipirkimą pradėjo nedelsiant.
„Ruoštis į mokyklą pradėjome dar vasaros pradžioje. Sekėme akcijas prekybos centruose, laukėme geresnių pasiūlymų, lyginome kainas. Nesinorėjo permokėti. Pirkome po kelis daiktus, kaskart parduotuvėje palikdavome po keliasdešimt eurų“, – tikina moteris pridurdama, kad toks planuotas pirkinių įsigijmas padėjo išvengti gąsdinančios sumos čekyje.
crayons-1209804-960-720.jpg
Kainos stebina
Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios, Brigitos šeima ryžosi suskaičiuoti išlaidas. „Išleisti dukrą į mokyklą šiuo metu mums kainavo 300 eurų. Priemonėms iš sąrašo išleidome 160, rūbams ir avalynei dar 140. Į šią sumą neįskaičiuota uniforma, kurią pirksime rugsėjį, nes pernykštę dukra jau išaugo. Uniformos kaina apie 50 eurų. Neįskaičiuotos ir pratybos, kurios vienam mėnesiui kainuos 3 eurus, vadinasi, 27 eurus metams“, – vardija jauna mama.
Moteris teigia, kad mokyklinių prekių kainos išties stebina, ypač jei pirkėjas orientuojasi į kokybę ir patvarumą. Brigita duoda keletą pavyzdžių: „Tarkim, 12 spalvotų pieštukų galima nupirkti ir už 1,5 euro, bet patirtis rodo, kad tie pieštukai nežinia kam skirti, nes lūžta dar drožiant, arba vos pabandžius spalvinti. Ieškojome tvirtų ir kokybiškų, tokių kaina siekia 4 eurus ir daugiau. Jau nekalbu apie akvarelinius pieštukus, kurie kainuoja nuo 7 eurų, o jei vaikas užsigeis daugiau spalvų, kaina gali siekti ir 15 eurų. Ir čia tik pieštukai! Labiausiai šokiravo teptukų kaina. Negalėjau patikėti, kad 1 teptukas kainuoja 2 eurus! Iš kur tokia kaina? Mano tėvai kadaise už 7 litus dėžutę gerų flomasterių nupirkdavo, o dabar tik vienas plonytis teptukas teišeina.“
Ne ką mažiau sukrėtė ir neatsiejamo pirmoko atributo – kuprinės – kaina. Moteris sako savo pirmagimei norėjusi nupirkti patogią, lengvą ir ergonomišką kuprinę, tačiau tokia prekė kainavo triženklę pinigų sumą.
„Sukrėtė ir kuprinių kainos. Nuėjus į specializuotą parduotuvę pasiūlė kuprinę už 120 eurų. Suprantu, kokybė, prekės ženklas, ergonomiškumas. Bet 120 eurų yra be galo dideli pinigai. Sako, ne vieniems metams, suteikiama garantija. Bet kaina neracionali. Tad išsirinkome perpus pigesnį variantą. Irgi ergonomiška, su paminkštinta atrama nugarai, lengva ir patogi. Palaukėme akcijos ir 60 eurų kainavusią kuprinę įsigijome su 40 proc. nuolaida“, – prisimena Brigita.
skateboard-438457-960-720.jpg
Pirmoko krepšelis brangesnis už ikimokyklinuko
Privalomas priešmokyklinis ugdymas, įsigalėjęs nuo 2016 metų rugsėjo 1 d., tėveliams garantavo šį finansinį iššūkį išgyventi dar vieneriais metais anksčiau. Tiesa, Etaplius kalbinta mama tikina, kad pernai išleido kur kas mažiau pinigų nei šiemet, savo dukrą ruošdama į pirmąją klasę.
„Priešmokyklinuko sąrašas irgi buvo ilgas, bet pernai dar nereikėjo kuprinės, dviejų sportinių aprangų, skirtų sportuoti salėje ir lauke, nereikėjo šokių pamokai skirtų rūbų ir avalynės“, – lygina Brigita.
Moteris šiuo metu be būsimos pirmokės augina ir nė metų neturinčią antrąją atžalą, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad kol kas į mokyklą tereikia išleisti vieną vaiką, mat ateityje išlaidos dvigubės. Jauna mama griebiasi už galvos sakydama, kad neįsivaizduoja, kaip kiti tėveliai mokslo metų pradžiai paruošia keletą atžalų, ypač pradinukų. Brigita juokauja, kad tokiose situacijose šeimos biudžetą planuoti turbūt tektų nuo Kalėdų.