Turkijos pilietis Lietuvos pasieniečiams pateikė pasą su padirbta viza

vsat
Vilnius
VSAT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo Turkijos pilietis – jis pareigūnams pateikė pasą, su padirbta, įtariama, viza ir Italijos sienos kirtimo spaudu.

Pirminiais duomenimis, užsienietis į Šengeno erdvę pateko neteisėtu būdu.

Ketvirtadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai tikrino į Stambulą išskrendančių keleivių dokumentus.

Pasienio kontrolės metu pasieniečiams įtarimų sukėlė Šengeno viza, įklijuota 22-ejų Turkijos piliečio pateiktame pase. Dokumentas buvo ištirtas nuodugniau ir nustatyta, kad viza – suklastota. Ji atspausdinta ne ant originalaus blanko, rašaliniu spausdintuvu, nėra iškiliosios spaudos, panaudota neoriginali holograma.

Detaliai tikrinant dokumentą, VSAT pareigūnams kilo įtarimas ir dėl dokumente esančio Šengeno erdvės sienos kirtimo spaudo. Jis neatitinka nustatyto pavyzdžio, spaude panaudotas tik juodos spalvos rašalas.

Pasak VSAT, vyras prisipažino, kad į vieną iš Šengeno erdvei priklausančių šalių jis pateko neteisėtai.

Turkijos pilietis laikinai uždarytas į Vilniaus pasienio rinktinės laikino sulaikymo patalpas.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų