Turizmo parodoje „Adventur“ – Lyduvėnų geležinkelio tilto pristatymas ir apdovanojimas Raseinių krašto gidui

0001_img_9050_1706540650
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Sausio 26-28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2024“. Parodos metu pristatytas lankymui pritaikytas Dubysos regioniniame parke esantis Lyduvėnų tiltas, o „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. Tarp jų – LRT laida „Vasara prie piliakalnio“, kurios vedėjas VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius, Raseinių krašto gidas Arnas Zmitra.

„Sėkmingiausias 2023 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis keliones į Lietuvą arba Lietuvoje“ – nominacija, kurioje apdovanojimą pelno LRT laidos „Vasara prie piliakalnio“ kūrybinė grupė su vedėju Arnu Zmitra. Laidos žiūrovai turėjo galimybę mėgautis istorijomis, gastronominėmis patirtimis, edukacijomis, susitikimais su vietiniais entuziastais, pristatytomis nuostabiomis Lietuvos vietovėmis, tarp kurių ir Raseinių kraštas. Pasak laidos kūrėjų, projektu buvo siekiama populiarinti darnųjį turizmą, propaguoti vietos kultūrą, mažinti regionų atskirtį.

Renginyje „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ įvertinti turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Taip pat renginio metu padėkota turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį, bei pasiūlytas vietinių kelionių patirtis. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus.

Šiais metais Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos atstovai pristatė ilgiausią ir aukščiausią Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltą, kuris lankytojams buvo pritaikytas ir atvertas praėjusių metų gruodžio mėnesį. Parodos dalyviai iš arčiau galėjo susipažinti su Lyduvėnų tilto Dubysos regioniniame parke pritaikymu lankymui, ekskursijų organizavimu ir užduoti kitus rūpimus klausimus.

VšĮ „Atrask Raseinius“ atstovai dalyvavo B2B (verslas-verslui) turizmo mainuose, kur susitiko su vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriais ir atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Vykusioje parodoje apsilankiusi VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos atstovai ypatingai daug dėmesio skyrė vietiniam turizmui, dalinosi įžvalgomis su kitais aktyvaus laisvalaikio entuziastais ir domėjosi įvairių turizmo informacijos centrų ir įmonių stendais.