PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Liepos 29 d. 14:46

Turistus pritrauks nauji pažintiniai maršrutai

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


93066

Siekiant mažinti turizmo sezoniškumą Klaipėdos regione bei pritraukti daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių, buvo sukurti nauji turistiniai maršrutai. Kuriant juos atkreiptas dėmesys į gamtos ir kultūros paveldą, mažai urbanizuotą kraštovaizdį, turimus rekreacinius išteklius bei atsižvelgta į kintančius turistų poreikius – pažinti kultūras ir tautinį paveldą, atrasti natūralų kraštovaizdį, įgauti naujų potyrių.

Turistiniai produktai sukurti įgyvendinat projektą „Baltijos jūros turizmo centras – darnios plėtros struktūrinė organizacija aktyviam turizmui“, kuriame Klaipėdos regionas dalyvauja kartu su Vokietijos, Lenkijos, Danijos atstovais bei 10 asocijuotų partnerių iš įvairių turizmo organizacijų Baltijos jūros regione. Projekte siekiama suvienyti jėgas stiprinant turizmo rinkodarą pietų Baltijos jūros pakrantėje, gerinti turizmo informacijos sklaidą užsienio šalių rinkose, mažinti sezoniškumą. Viena iš projekto veiklų – sukurti turistinius produktus, formuojančius Baltijos jūros pakrantės, kaip stiprios turistų traukos vietos, įvaizdį bei taip didinti konkurencingumą kitų regionų kontekste.

Pagrindinis projekto partneris Lietuvoje – asociacija „Klaipėdos regionas“. Drauge su Klaipėdos regiono savivaldybėmis bei turizmo paslaugų teikėjais, viešąsias paslaugas teikiančių bei turizmo srityje veikiančių institucijų ir organizacijų atstovais, asociacija sukūrė tris eksperimentinius naujus turistinius maršrutus: „Antgamtiniai peizažai“, „Malonūs nuovargiai“ ir „Migruojančios kultūros“.

Dėmesys sezoniškumo problemai ir regioniniam turizmui

Kuriant naujus turistinius produktus, siekta atkreipti dėmesį į regioninį turizmą – Lietuva keliautojams gali pasiūlyti ne tik pramogas didžiuosiuose miestuose, bet ir atostogas kultūros ir žaliosios gamtos kupinuose mažuosiuose miestuose ir miesteliuose bet kuriuo metų laiku.

Maršrutai yra sukurti atsižvelgiant į regiono unikalų kraštovaizdį ir išskirtinę vietą šalia Baltijos jūros. Jie sudomins tiek kultūros, gamtos, tiek aktyvaus poilsio mėgėjus. Keliautojams iš Lietuvos nauji maršrutai taps puikia galimybe susipažinti su Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos kultūrų subtilybėmis, pasimėgauti grynu oru ir poilsiu natūralioje gamtoje bei aktyviai praleisti laisvalaikį pajūryje. Keliautojams iš užsienio Lietuva pristatoma kaip žaliosios gamtos ir kultūros paveldo kupina šalis, kurioje svečiai iš kitų šalių gali atrasti naujų įspūdžių ir pailsėti natūralios gamtos apsuptyje.

Kuriant maršrutus taip pat atsižvelgta į turizmo sąlygotas aplinkosaugos problemas, skatintas tausojantis turizmas – raginama keliauti atsakingai, saugoti natūralią gamtinę ir kultūrinę aplinką, gerbti kultūros paveldą, rinktis aplinkos neteršiančias transporto priemones.

Projekte dalyvaujantys skirtingų šalių regionai susiduria su sezoniškumo problema, todėl maršrutai yra sukurti naudojant danų „Danish Tourism innovation“ turizmo produktų rengimo metodologiją, skatinančią į produktus kūrybiška integruoti skirtingas vietoves bei objektus. Turizmo produktų renginio metodologija, parengta Danijos turizmo agentūros „Danish Tourism Innovation“, bus išleista jau šį rudenį.

Tiek kultūros, tiek aktyvaus poilsio mėgėjams

Skuodo ir Kretingos rajonų savivaldybėse buvo suformuotas „Antgamtinių peizažų“ maršrutas, kurį galima įveikti pėsčiomis, dviračiu bei derinant su transportavimu nuo taško A iki taško B. Šio maršruto išskirtinumas – unikalios gamtos pristatymas, įpinant lietuvių mitologijos elementus, susipažįstant su vietinėmis bendruomenėmis, užsiimant edukacijomis. Žygių trasa driekiasi per Salantų regioninio parko teritoriją, tad kūrybiniame procese glaudžiai bendraujama su šio parko direkcijos darbuotojais.

Aktyvaus poilsio mėgėjams – vandens turizmo maršrutas „Malonūs nuovargiai“, apjungiantis Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Kuršių Nerijos bei Šilutės rajono savivaldybėse esančias vietoves. Maršrute siūloma pramogauti ir išbandysite jėgas plaukiant irklentėmis, banglentėmis, baidarėmis, kanojomis, jėgos aitvarais, važinėjant dviračiais, kalnų riedlentėmis ir kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis.

Trečiasis maršrutas – „Migruojančios kultūros“, skirtas Mažosios bei Didžiosios Lietuvos sandūrai Klaipėdos regione, siekiant akcentuoti dviejų Lietuvų kultūrinius skirtumus bei ypatumus nuo Kretingos rajono iki Šilutės krašto. Turistai turi galimybę susipažinti su vietiniais gyventojais, įvairių edukacijų metu sužinoti apie krašto kultūrą, kasdienybę, papročius. Šiame maršrute dėmesys skiriamas ir to meto skirtingų sluoksnių atstovų – dvaro bei kaimo – kultūrų pažinimui.

Maršrutų organizavimas patikėtas Klaipėdos kultūros ir turizmo informacijos centrui, su kuriuo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Taip pat informacija apie maršrutus pasidalinta ir su kitais regiono turizmo informacijos centrais.

Pristatyti austrijos ir jungtinės karalystės rinkose

Sukurti turizmo produktai buvo viešinami tikslinėse projekto rinkose – Austrijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Šių šalių sostinėse susitikta su žurnalistais ir turizmo paslaugų tiekėjais, didžiuosiuose prekybos centruose vyko renginiai, pristatantys naujus maršrutus ir projekte dalyvaujančius regionus – Vokietijos Meklenburgo-Pomeranijos, Lenkijos Pamario vaivadijos, Danijos sostinės Kopenhagos užmiesčio regioną, Lietuvos Klaipėdos regioną.

Siekiant patraukliai ir kūrybiškai prisistatyti, Klaipėdos regiono identitetas buvo perteiktas per pušų, jungiančių visą pajūrio kraštą, istorijas. Sukurta regiono unikalumą vaizduojanti iliustracija-žemėlapis ir natūrali arbata „Pušų istorijos iš Klaipėdos regiono“: išlanksčius laivelį primenančią arbatos pakuotę, atrandama žaisminga pasaka apie Klaipėdos regioną. „Paragauti arbatos – tai pajusti čionykščią atmosferą ir jos kerus. Paslaptingos arbatos puodelis kvies atvykti į Klaipėdos regioną – vietą, kurią verta atrasti“, – rašoma „Pušų istorijose“.

Projekto tikslas – jūrinio ir ekologinio turizmo plėtra

Pagrindinis projekto „Baltijos jūros turizmo centras – darnios plėtros struktūrinė organizacija aktyviam turizmui“ tikslas yra skatinti turizmo sektoriaus organizacijų komunikaciją ir bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, šiam tikslui sukuriant specializuotą struktūrą – Baltijos jūros turizmo centrą. Centro veiklos pagrindu taps keturios ekspertų grupės – duomenų analizės, darnaus turizmo, politikos formavimo ir mokymų. Šios grupės sutelks dėmesį į turizmo politikos formavimą ir lobizmą, rinkos tyrimus ir metines ataskaitas, tvaraus turizmo vystymą, turizmo produktų kūrimo bei kvalifikacijos kėlimo mokymų pasiūlymus. Daugiau informacijos ČIA.

BSTC projektui suteiktas pavyzdinio projekto (angl. flagship), įgyvendinančio ES Baltijos jūros regiono strategiją, statusas, todėl projekto tematika ir sprendžiami klausimai – tarptautinio bendradarbiavimo Baltijos jūros regione stiprinimas, nuolatinės komunikacijos tarp sektoriaus suinteresuotų grupių užtikrinimas, regione sukauptos gerosios patirties ir žinių perdavimas – yra aktualūs ne tik Klaipėdos regionui, bet ir visos šalies turizmo sektoriui. Projekto įgyvendinime ir idėjų sklaidoje taip pat dalyvauja LR Inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyrius. Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos.