Turistams pažinti Dzūkijos kraštą bus patogiau

mzygis-48102
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus rajono savivaldybė

Alytaus rajono savivaldybė sukurs naują mobiliąją aplikaciją ir virtualų turą turistams, todėl aplankyti istorinius, gamtos ir kitus išskirtinius krašto objektus bus daug patogiau.

Pritarta savivaldybės su partneriais tarpregioninio bendradarbiavimo programos „Interreg Europe“ projektui „Turizmo atsparumo didinimas per skaitmeninius sprendimus“ (angl. „Enhancing Tourism Resilience through Digital Solutions“).

Kartu su Vengrijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Vokietijos ir Nyderlandų partneriais didins turizmo sektoriaus atsparumą ir konkurencingumą diegiant ir integruojant skaitmeninius sprendimus.

Alytaus rajono savivaldybės administracija, kaip partneris, kurs rajono turistinių objektų mobiliąją aplikaciją, lankytinų vietų virtualų turą, organizuos mokymus vietos gidams, kvies veiklose dalyvauti bendruomenes.

Visų 8 partnerių bendra projekto vertė – 2 157 372,00 Eur. Savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 249 000,00 Eur, iš kurių 199 200, 00 Eur (80 proc.) – Europos regioninės plėtros fondo ir 49 800,00 Eur (20 proc.) – savivaldybės biudžeto lėšos.

Tikimasi, kad sukurti nauji, skaitmeniniai sprendimai didins turizmui aktualių objektų, maršrutų ir paslaugų viešinimą, prieinamumą, patrauklumą, organizuojami mokymai – turizmo srityje dalyvaujančių, dirbančių gyventojų ir specialistų kompetencijas, skatins bendradarbiavimą su kitomis šalimis vystant turizmą Alytaus rajono savivaldybėje.