REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 31 d. 15:24

Turistai rekonstrukcijų maratoną išgyvenančių Šiaulių neaplenkia

Šiauliai

U. Liaudanskytės ir J. Tolytės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


39810

Šiemet Šiaulių mieste, ypač centrinėje dalyje, vykdoma ypatingai daug įvairių rekonstrukcijos projektų. Sudėtingiausia šioje situacijoje vietiniams gyventojams, tačiau jiems nieko kita nelieka, kaip tik apsišarvuoti kantrybe ir laukti rekonstrukcijų pabaigos. O kaip mūsų miestas šiuo metu atrodo turistams? Naujienų portalas Etaplius domėjosi, ar dulkėtas, remontų aikštele tapęs miestas, neatbaidė turistų. Į mūsų klausimus atsakė Šiaulių turizmo informacijos centro atstovai.

Pernai turistų srautas išaugo

Lyginant praėjusius ir šiuos metus, Šiaulių turizmo informacijos centrą apsankiusių asmenų skaičius kol kas išlieka toks pat. Vadinasi, žmonėms norisi ir „gyvo“, tiesioginio bendravimo, kurio negali pakeisti technologijos. Minėto centro interneto svetainėje per pirmą šių metų ketvirtį informacijos ieškota 37 472 kartus, t. y. 9,38 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Renginių svetainės www.siauliai-events.lt lankytojų skaičius, palyginti su praėjusių metų I ketv., padidėjo 30,10 proc., t. y. iš viso joje lankytasi 25 167 kartus.

2017 metais Šiaulių turizmo informacijos centrą aplankė beveik dvigubai daugiau lankytojų nei užpernai – net 48 916, t. y. net 75,05 proc. daugiau.

Mūsų miestu itin susidomėjo užsieniečiai, kurių pernai apsilankė net 135,9 proc. daugiau nei užpernai. 2017 m. į centrą užsuko 29 572 lietuviai ir 19 344 užsieniečiai, daugiausia – 3290 – Latvijos piliečiai. Gausu buvo ir Rusijos Federacijos (737), Japonijos (664), Ispanijos (609) ir Vokietijos (439) turistų.

img-7584.JPG

Rekonstrukcijos mieste turizmo situacijai nepakišo kojos

Mieste pradėti įgyvendinti rekonstrukcijos darbai turistų srauto į Šiaulius nesumažino. Priešingai. Apibendrinus visus pirmojo šių metų ketvirčio miesto lankomumo duomenis, galima daryti išvadą, kad Šiauliai tampa vis įdomesni ir patrauklesni Lietuvos ir užsienio gyventojams.

Anot Šiaulių turizmo informacijos centro, bene stambiausias ir svarbiausias šiuo metu vykdomas rekonstrukcijos projektas – Prisikėlimo aikštė – niekad nebuvo turistų traukos objektu. Šiuo metu rekonstruojama Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro atkarpa turistams didelių keblumų taip pat nekelia. Tiesa, vienas lankytinų objektų – Saulės laikrodžio aikštė, kurioje yra vadinamoji auksinio berniuko skulptūra, miesto svečiams dabar iš tiesų neprieinama. Grožėtis skulptūra tenka iš toli. Miesto svečiai yra informuojami dėl vasarą vykstančios V. Kavaliauskienės katinų muziejaus rekonstrukcijos. Muziejus planuoja atsidaryti rugsėjo mėnesį.

img-0344.JPG

Siūlomos alternatyvos

Viešųjų erdvių alternatyva – atnaujinta bulvaro dalis, taip pat daug daugiau turizmo ir informacijos centro organizuojamų ekskursijų, iš kurių viena populiariausių sudaryta pagal Rimanto Kmitos popromaną „Pietinia kronikos“. Turistams taip pat rekomenduojame aplankyti terasą – kitą atvirą erdvę – ant Fotografijos muziejaus stogo, nuo kurios atsiveria graži miesto panorama.

Tiesa, reikia pripažinti, kad vaizdai iš aukštai kai kuriose vietose, kur vykdomos rekonstrukcijos, dabar ne tokie estetiški. Tačiau svečių akys į juos nukrypsta labai trumpam. Kiti turistams siūlomi objektai: Dviračių, Šokolado, Geležinkelių muziejai, Chaimo Frenkelio vila, Žaliūkių malūnininko sodyba ir kt. Šiuo metu miesto svečiams siūloma pramoga – surasti miesto centre esančius meno kūrinius – grafičius.

Dar vienas itin išpopuliarėjęs lankytinas objektas mieste – Šiaulių universiteto botanikos sodas, kurio pasididžiavimas yra rododendrų kolekcija, traukianti lankytojus jų žydėjimo sezonu. Tinkamiausias rododendrų skyriaus lankymo laikas – gegužės pabaiga-birželio pradžia.

img-0247.JPG

img-0242.JPG

Sunkumai dėl autobusų statymo

Šiaulių turizmo ir informacijos centras prašo gyventojų paisyti kelio ženklų. Centre, Varpo gatvėje, yra 3 stovėjimo vietos autobusams (yra tai nurodantys kelio ženklai), tačiau joje nuolat savo automobilius stato miestiečiai. Atvykus turistų autobusams, aikštelė būna sausakimša lengvųjų automobilių. Nepatenkinti ir turistai, o centras kiekvieną dieną priverstas šią problemą spręsti dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų informuodant policiją.

img-0280.JPG

Permainos ne tik viešosiose erdvėse

Dėl Šiauliuose vykstančių rekonstrukcijų nė vienas turistų lankomas objektas visiškai nebuvo uždarytas, iš įstaigų – tik V. Kavaliauskienės katinų muziejus (vasarą), tačiau čia pat esantis Jaunųjų gamtininkų centras siūlo daugiau paslaugų, pavyzdžiui, pajodinėti žirgyne. Katinų muziejaus rekonstrukcija yra nesusijusi su miesto viešųjų erdvių projektais. Šiuo metu rekonstruojamas ir „Aušros“ muziejaus padalinys – Venclauskių namai. Ateityje permainos laukia ir Aušros alėjoje esančio Edukacijos centro. Miestiečiai ir miesto svečiai laukia naujo traukos objekto mieste. Jei dar­bai vyks pa­gal pla­ną, me­tų pa­bai­go­je uni­ka­lus dai­li­nin­ko Ge­rar­do Bag­do­na­vi­čiaus (1901–1986) na­mas tu­rė­tų bū­ti baig­tas res­tau­ruo­ti ir re­mon­tuo­ti.

img-0340.JPG

Ko turistams trūksta?

Labiausiai – viešbučių, tinkamų priimti turistą, svečią. Trūksta tiek vidutinės klasės apgyvendinimo (pvz. 3 žvaigždučių), tiek aukštos klasės viešbučių (pvz. 4 žvaigždučių ar net 5). Šios problemos iškyla tuomet, kai norima priimti daugiau organizuotų turistinių grupių, planuojant plataus masto renginius (konferencinis, sporto turizmas). Jau kuris laikas mieste veikiančiuose viešbučiuose apgyvendinami NATO oro policijos misiją atliekantys kariai, tad didesnėms turistų iš užsienio ar kitų Lietuvos miestų grupėms rasti kur apsistoti būna itin sudėtinga.

Mieste trūksta ir parkavimo vietų, pritaikytų turistiniams autobusams, kemperiams, tačiaužadama, kad po rekonstrukcijos tokių vietų turėtų labai padaugėti.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA