REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 16 d. 07:30

Tūkstančiai tikinčiųjų dalyvavo naktinėje Didžiojo Penktadienio procesijoje Romos koliziejuje

Pasaulis

Didysis Penktadienis, ukrainietė ir rusė kartu neša kryžių Kryžiaus Kelio procesijoje Romos koliziejuje. Vatikano nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


212982

Tūkstančiai tikinčiųjų susirinko į kryžiaus kelio ceremoniją Romos koliziejuje, kuriai vadovavo Popiežius Francis. Šis tradicinis krikščionių renginys šioje vietoje įvyko pirmą kartą nuo 2019-ųjų. Ankstesniais metais Didžiojo Penktadienio tradicija čia negalėjo vykti dėl COVID-19 pandemijos.

Popiežius kelis kartus pasmerkė Rusijos karą Ukrainoje ir ragino nutraukti ugnį per Velykas, meldė, kad kovojančios pusės paspaustų rankas ir viena kitai atleistų.

Tarp šeimų, kurios procesijoje nešė kryžių per 14 Kryžiaus Kelio stočių, buvo dvi moterys – viena rusė, kita ukrainietė, kurios daug metų yra geros draugės. Tačiau ši Vatikano iniciatyva karo akivaizdoje nebuvo sutikta teigiamai Ukrainos.

Antradienį, Ukrainos Graikų katalikų bažnyčios patriarchas, vyskupas Sviatoslavas Shevchukas pareiškė, kad ši idėja yra netinkama Rusijos karinės agresijos akivaizdoje. Savo nerimą išreiškė ir Ukrainos ambasadorius Šventajam sostui. Ukrainos transliuotojai boikotavo ceremonijos transliaciją, nors Vatikanas transliavo komentuojant ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Įvykio vietoje buvusi 18-metė turistė iš Kyivo Anastasia Goncharova sakė, kad ji nemano, jog ši iniciatyva yra gera mintis. „Mes nebesame broliškos tautos. Jie žudo mūsų vaikus, prievartauja mūsų vaikus, plėšia namus. Tai pasibjaurėtina“, – cituoja The Guardian, remdamasis AFP.

Daugelis dalyvavusių vis dėlto pasveikino šią iniciatyvą dviem draugėms – ukrainietei ir rusei nešti kryžių. „Kryžius simbolizuoja dviejų žmonių skausmą, bet taip pat viltį, nes yra viltis, kad po karo įsivyraus taika“, – kalbėjo tikintieji.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA