Trys receptai sveikiems ir išraiškingiems plaukams

Trys receptai sveikiems ir išraiškingiems plaukams
Vilnius
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kiekvienas meistras žino: kiek skirtingų klientų – tiek skirtingų plaukų priežiūros receptų. Juolab kad tai, kaip prižiūrite savo plaukus namuose, lemia jų sveikumą ir kasdienį grožį. 

Šįkart Atwins.lt plaukų priežiūros profesionalai pateikia tris receptus, sukurtus trims skirtingos struktūros, ilgio ir kirpimo plaukams: garbanotiems, lengvai šviesintiems pusilgiams ir trumpai kirptiems.

Garbanų ritualai

Teisinga garbanotų plaukų priežiūra neįsivaizduojama be drėkinančių priemonių – todėl būtent drėkinamosiomis savybėmis turi pasižymėti tiek šampūnas, tiek puoselėjimo ar formavimo produktai.

Dar daugiau: gražios garbanos reikalauja ir laiko investicijos: „čia užtepiau, čia nuploviau“ variantas netiks ir rezultato neduos, o neįdėjus reikiamų pastangų, plaukai sausės, pūsis ir estetinio vaizdo nebus. 

„Gal kiek rečiau, bet vis dar susiduriame su klientais, kurie savo garbanas šukuoja – o to daryti griežtai negalima. Na, jeigu jau norisi suaktyvinti galvos odos mikrocirkuliaciją, galite lengvai pašukuoti plaukus prieš plaunant galvą, pradedant tą daryti nuo galų – taip nepešite plaukų,“ – pasakoja ATWINS komandos narė Ieva Mašauskienė. Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad garbanės dažniau skundžiasi slenkančiais plaukais. Paprastai tai nėra tiesa, o tiesiog toks įspūdis: nes dėl plauko struktūros natūraliai iškrintantys plaukai lieka garbanoje ir išslysta tik tuomet, kai plaunate galvą. Šis efektas ypač pajuntamas, kai galva plaunama rečiau.

Tobuloms garbanoms italų gamintojas NOOK sukūrė drėkinančios linijos šampūną ir kondicionierių POMPELMO ROSA & KIWI, kuriuos geriausia naudoti kartu. Šios linijos produktai garbanas puikiai išplauna, bet neišsausina.

O išplovus galvą ir plaukus pripildžius drėgmės su kondicionieriumi, garbanoms būtina dar bent viena priemonė. Tam, kad būtų palaikoma sveika plaukų struktūra, o garbanos nesipūstų, rekomenduojama naudoti intensyviai drėkinančią purškiamo pavidalo kaukę „evo“ BABY GOT BOUNCE. Ją galima naudoti kartą į mėnesį kaip kaukę – prieš nuplaunant palaikyti apie 10 min., taip pamaitinant ir padrėkinant palukus. Arba naudoti kaskart plaunant galvą ant drėgnų plaukų, kaip fluidą, jos nenuskalaujant. 

Jei mėgstate stipriau užfiksuotas garbanas, pabaigai galite naudoti stiprios fiksacijos garbanų kremą „evo“ TOTAL RECOIL. Beje, šiame etape labai svarbu produkto paskirstymas: visi plaukai turi būti tolygiai padengti nuo pat šaknų iki galiukų.

Sveiki plaukai – iki pat galiukų

Kad vidutinio ilgio natūralūs plaukai jus puoštų, svarbiausia – kad jie būtų sveiki ir gyvybingi. O sveikatą ir gyvybingumą lemia ne vienas apsilankymas salone, bet nuosekliai ir tinkamais produktais atliekama priežiūra namuose, 

Pasak plaukų priežiūros specialistų, šampūną reikėtų rinktis pagal tai, kokį efektą labiau mėgstate: jei glotnesnius, sunkesnius plaukus – tuomet tiks BASILICO & MANDORLA šampūnas išsausėjusiems plaukams, jei patinka puresnis, lengvesnis efektas, tuomet jums tiks ir patiks CASTAGNA & EQUISETO stiprinantis šampūnas.

Kadangi šios merginos plaukai buvo šviesinti, jai reikalingas ir spalvos palaikymas, ypač negailestingai spiginant vasaros saulei. Šiuo atveju puikiai tinka plaukus kelis kartus per savaitę palepinti individualiai jums plaukų stilisto suplaktu kondicionieriumi Fabuloso Pro, arba, konkrečiai šios merginos spalvai palaikyti puikiai tinka „evo“ FABULOSO kondicionierius Light Beige.

Vidutinio ilgio plaukams dažnai tenka nemaži mechaninio poveikio išbandymai – jų galai trinasi į mūsų pečius, drabužius, šalikus, skraistes, todėl galiukai greičiau pažeidžiami ir nušiūra. Tam, kad palaikytumėte jų sveiką spindesį ir tvirtumą, rekomenduojama naudoti NOOK CASTAGNA & EQUISETO kreminį fluidą, kuris ir apsaugo nuo aplinkos poveikio, ir padeda palaikyti gražų plaukų kritimą.

Išraiškinga ir efektyvi

„Vienas dažniausių trumpaplaukių skundų: mano galva greitai riebaluojasi, turiu ją dažnai plauti. Bet iš tiesų tai paprastai būna susiję ne su stipriau besiriebaluojančią galvos oda, bet su mūsų įspūdžiu: iš po nakties trumpus plaukus nugulime, jų forma nebe taip paklusniai laikosi, todėl juos kasdien plauname ir dar neretai padarome klaidą – renkamės šampūną riebiai galvos odai,“ – pasakoja I. Mašauskienė, pabrėždama, kad neteisingai parinkti produktai lemia ir pleiskanas, išsausėjimus bei kitas problemas. 

Todėl trumpaplaukėms vertėtų rinkti kasdieniam – t. y. dažnam – galvos plovimui skirtą šampūną. Pavyzdžiui, NOOK CASTAGNA & EQUISETO stiprinantį šampūną arba švelnų ir lengvai drėkinantį NOOK BFREE šampūną. Po jo – tos pačios serijos kaukę plaukų struktūrai, lankstumui ir drėgmei atkurti.

Labai svarbus tokio trumpo kirpimo momentas – formavimas. O formavimo priemones tenka rinktis pagal tai, kokio efekto siekiama. Šios merginos atveju ant drėgnų plaukų naudotas  purškalas „evo“ MISTER FANTASTIC, kuris leidžia jau džiovinant suvaldyti plaukus. Priklausomai nuo norimo efekto, gali pakakti ir jo. Bet norint ryškesnės ir išraiškingesnės trumpos šukuosenos, galima naudoti formavimui pastą arba laką. Stipresnę fiksaciją sukurs „evo“ HELMUT EXTRA STRONG lakas. O lankstesnei fiksacijai, su galimybe panorėjus plaukus performuoti, verta rinktis lankstumą išsaugančią „evo“ formavimo pastą BOX O‘ BOLLOX.

Remiamas turinys