Trys paprasti patarimai, kaip atsikratyti blogo batų kvapo

Trys paprasti patarimai, kaip atsikratyti blogo batų kvapo
Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nusibodo smirdintys sportbačiai? Gėdijatės nusiauti batus nepažįstamų žmonių akivaizdoje? Pateikiame tris paprastus patarimus, kurie padės kovoti su blogu batų kvapu.

Kvapas batuose atsiranda dėl bakterijų dauginimosi. Kai pėda prakaituoja, dauginimasis dar labiau suintensyvėja. Reikia susitaikyti, kad nuo šio natūralaus proceso neišgelbės net pati brangiausia, „kvėpuojanti“ avalynė. Visgi yra keletas gudrybių, kurias galite išbandyti. 

Kaip atsikratyti batų kvapo per 5 minutes?

Greičiausias ir lengviausias būdas panaikinti kvapą namuose – naudoti specialų purškiklį. Jų galite nusipirkti kosmetikos parduotuvėse. Dažniausiai šie purškikliai ne tik akimirksniu užmaskuoja nemalonų kvapą, bet ir blokuoja jo atsiradimą ateityje. Tačiau naudojant purškiklį vis tiek reikėtų nepamiršti batų priežiūros, vidpadžių plovimo ir džiovinimo.

Kaip atsikratyti batų kvapo per naktį?

Norėdami atsikratyti kvapo iš sportbačių ar kitų batų, galite naudoti actą arba burnos skalavimo skystį su chlorheksidinu. Sumaišykite actą su vandeniu, santykiu 1:3, ir apipurkškite mėgstamus sportbačius, batus ar senas šlepetes, kurios neleidžia ramiai gyventi visiems namiškiams. Palikite visa tai per naktį atviroje patalpoje, kad netektų dusti nuo acto kvapo. Jei kvapas ryte nepraeina, pakartokite procedūrą. Šis metodas tinka bet kokiems batams.  Svarbiausia po to gerai juos išvėdinti.

Kaip panaikinti blogą batų kvapą?

Dar viena priemonė, galinti išgelbėti nuo smirdančių batų, – valgomoji soda. Reikia išimti vidpadžius, o į batus įberti sausos sodos. Kuo ilgiau laikysite, tuo geriau. Periodiškai panaudotą sodą reikėtų pakeisti į šviežią ir švarią, nes ji ilgainiui taps šlapia. Vidpadžiai, kuriuos anksčiau išėmėte, turi būti nuplauti muilu ir vandeniu. Šis metodas tinka tik uždariems batams – jis netiks sandalams ir basutėms.

Ką daryti, kad batai namuose nesmirdėtų

Kepimo soda, purškalai ir actas padės apsaugoti batus nuo blogo kvapo. Tačiau jei jus kankina ši „blogo kvapo“ problema, kasdien reikia laikytis kelių svarbių taisyklių, kad batai nesmirdėtų:

  • po dėvėjimo batus išdžiovinkite;
  • reguliariai keiskite kojines;
  • naudokite batų purškiklius ir specialius antiperspirantus pėdoms;
  • išplaukite vidpadžius, keiskite juos naujais.