Trys dalykai, kurie gali įžeisti jūsų katę

394441373_670442185214858_124482363934464373_n
Pasaulis
Etaplius.lt nuotr.
Parengta pagal Unian.net Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Katės gali atrodyti kaip paslaptingi gyvūnai, kartais – lyg iš kitos planetos. Tačiau šie pūkuoti draugai turi įvairiausių emocijų ir nedvejodami dalijasi tuo, ką jaučia.

Pasak Amerikos veislyno klubo, laiminga katė murkia ir trinasi į šeimininkus ir aplinkinius objektus. Tačiau augintinius labai lengva įžeisti. Ekspertai įvardijo tris blogiausius dalykus, kuriuos gali padaryti murklius auginantys žmonės.

Miegas atskirai gali labai nuliūdinti katę. Jei augintiniui leidžiama miegoti su žmonėmis, tai sustiprina ryšį tarp jų ir katės, kartu leidžia gyvūnui išreikšti savo meilę. Be to, kadangi tai labai pažeidžiama gyvūno būsena, miegas kartu rodo pasitikėjimo lygį, todėl, neleisdami miegoti drauge, iš savo augintinio atimsite saugumo jausmą.

Katės prašymų žaisti nepaisymas taip pat gali jas nuliūdinti. Nors atrodo, kad šie gyvūnai yra labai savarankiški, jie yra daug socialesni, nei galima įsivaizduoti. Žaidimas su kate yra naudingas jos fizinei sveikatai, taip pat emocinei ir psichinei gerovei. Gyvūnus galima linksminti įvairiais daiktais, esančiais namuose, ar specialiais žaislais katėms. Atsisakymą žaisti katė gali suvokti kaip tai, kad ji neberūpi savo šeimininkui.

Dėmesys kitoms katėms yra nuodėmė – taip atrodo jūsų augintiniui. Naujas katinas šeimoje gali sukelti pavydo bangas, nes jūsų murklys jaučiasi pernelyg prisirišęs prie jūsų. Todėl jei nuspręsite į savo šeimą priimti dar vieną katę, senasis gali agresyviai elgtis su naujuoju augintiniu. Vienas iš būdų sumažinti įtampą yra atkreipti dėmesį į abu, o ne teikti pirmenybę vienam. Paskirkite laiko pabūti su savo kate, kad ji nenuliūstų ir nesijaudintų, jog visas laikas priklausys naujajam namų gyventojui.