Trijų svarbių žaidėjų neturėjęs „Rytas“ tvirtai laimėjo Šiauliuose

LKL nuotr.
Etaplius.lt Budėtojas Etaplius žurnalistas

Vilniaus „Rytas“ (22-3) nebuvo pajėgiausios sudėties, bet Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vis tiek pasiekė gana tvirtą pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 89:77 (21:25, 29:16, 24:16, 15:20) įveikė „Šiaulius-7bet“ (12-12).

Tarpusavio akistatose šį sezoną šiauliečiai nė karto neįveikė vilniečių. „Ryto“ pergalių serija prasitęsė iki septynių, o „Šiauliai-7bet“ klupo trečiąkart iš eilės.

Įdomu tai, kad šiauliečiai nėra nugalėję „Ryto“ nuo 2014 metų balandžio.

„Rytas“ rungtynes pradėjo pelnydamas be atsako 7 taškus, tačiau prisivyti varžovus šiauliečiams padėjo pora Donato Sabeckio tritaškių, o Eimantas Stankevičius rezultatą persvėrė – 15:13. Būtent tolimi metimai išlaikė priekyje šeimininkus – jų per pirmą kėlinį buvo pataikyta 5.

Giedrius Staniulis ir E.Stankevičius padėjo šiauliečiams kurį laiką turėti minimalią kontrolę savo rankose (34:28), bet tada po tritaškį pataikė Gytis Radzevičius bei Lukas Uleckas, baudas sumetė Evaldas Kairys ir „Rytas“ pirmavo 36:34. G.Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas tapo vilniečių lyderiais antrojo ketvirčio pabaigoje, tad taip į ilgąją pertrauką sostinės klubas išsinešė apčiuopiamą persvarą – 50:41.

Po didžiosios pertraukos „Rytas“ vis labiau karaliavo svečių tvirtovėje (62:45), išnaudodamas tiek tolimus šūvius, tiek baudų metimus. Nors po eilinių M.Girdžiūno ir Tannerio Leisnerio tritaškių skirtumas jau buvo triuškinamas (70:50), iš jo šeimininkai dar bandė kapstytis.

Isaiah Armwoodas ir D.Sabeckis nešvaistė baudų metimų, o Martynas Varnas pridėjo dar du taškus, tad ketvirto kėlinio pradžia „Šiauliams-7bet“ buvo puiki – 67:76. V.Kariniauskas su T.Leissneriu stabilizavo „Ryto“ padėtį (81:68), o laikas buvo svečių sąjungininkas. „Rytas“ link pergalės žengė tvirtai, progą išbėgti ant parketo gavo ir Adas Šimonis bei Mantas Litvinas.

„Rytui“ šiame mače nepadėjo Ivanas Buva, Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas. „Šiauliai-7bet“ dėl rankos lūžio yra praradę lyderį Jonathaną Elmore’ą.

M.Girdžiūnas su 22 taškais kartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“, o T.Leissneris žaidė tiek rezultatyviausią (20), tiek naudingiausią (28) sezono mačą.