PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 26 d. 13:59

Trijų įmonių reikalai – galybė diskusijų ir scenarijų

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


42974

Vakar į seniūnų sueigą buvo pakviesti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos frakcijų seniūnai. Čia jie su miesto meru turėjo aptarti tris svarbius klausimus. Vakar buvo žadėta, jog šiandien apie tai sužinos ir spaudos atstovai, tačiau kol kas informacija nebuvo pateikta. Paliesti trijų įmonių - „Busturo“, „Pramogų salos“ bei „Žiburio knygyno“ likimo klausimai.

Vakar buvo svarstomi trys miestui jautrūs klausimai. Kaip sakė administracijos direktorius, seniūnų susirinkime buvo didžiulė diskusija. Kadangi klausimai buvo itin sudėtingi, seniūnai nepanoro kalbėti visos frakcijos vardu, tad turėjo grįžti į frakciją pasitarti, tad kas dedasi politikų galvose ir kokius galimus variantus pasirinks – kol kas lieka neaišku. Žadama, kad frakcijų seniūnai vėl susirinks trečiadienio vakarą.

Pramogų sala“ negali pilnavertiškai dirbti

Pirmasis paliestas klausimas - „Pramogų salos“ situacija.

„Yra pritaikytos laikinos apsaugos priemonės ir „Pramogų sala“ negali visavertiškai dirbti. Reikalingi tam tikri politiniai sprendimai, kurie bus aptarinėjami“, - vakar nedetalizuodamas sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Pavežėjimo konkursas reikalauja „apsidrausti“

Seniūnams itin svarbu buvo aptarti ir UAB „Busturas“ klausimus.

„Prieš metus mes paskelbėme savo tinklalapyje, jog po metų, kaip ir numatyta pareiga, kad mes turime organizuoti viešo pavežėjimo tarptautinį konkursą. Iš to modeliuojasi du scenarijai. Iš vienos pusės, kaip savivaldybė, administracija ir taryba turime užtikrinti efektyvų turto naudojimą, nes „Busturas“ yra mūsų savivaldybės turtas. Pralaimėjimo atveju iškyla grėsmė – didžiulis sukurtas turtas. Iš kitos pusės turime užtikrinti, pagal konkurencijos įstatymą, konkurencingų konkurso sąlygų laikymąsi“, - dėl ko kalbėtasi apie „Busturą“ aiškino Antanas Bartulis.

Savivaldybės administracijos vadovas sako, kad neketina konkurso sąlygų pritaikyti „Busturui“, tačiau net ir jų objektyvios sąlygos galėtų būti traktuojamos kaip neobjektyvios.

„Čia jau modeliuojame tarybos sprendimą, kuris liepos 5 dieną būtų priimtas. Tą ir turime išdiskutuoti“, - sakė A. Bartulis.

Žiburio“ knygynui artėja liūdna pabaiga ar jungtuvės?

Trečiasis aptartas klausimas lietė „Žiburio“ knygyną. Dar ne taip seniai bandytas išsaugoti knygynas, panašu, toliau smenga bedugnėn, o pečius slegia finansiniai įsipareigojimai.

„Paskelbėme du konkursus ir jie neįvyko dėl patalpų nuomos su pareiga vykdyti knygyno veiklą, nors politikai visada pasisakė, kad tai yra vertybė bulvare išsaugoti knygyną ir mes šios nuostatos laikėmės. Tačiau mes, kaip savivaldybės įmonė, nebepajėgūs konkuruoti su tinkliniais knygų platintojais. Negaunam tokių kainodaros sąlygų, nuolaidų, o rinkoje konkuruojame vienodomis sąlygomis“, - pasakojo administracijos direktorius.

Pasak Antano Bartulio, dabar formuojasi du scenarijai ir vienas iš jų gali lemti knygyno ateitį.

„Vienas scenarijus – atiduoti nuomą jau be reikalavimo knygyno veiklai. Nes du kartus neįvykęs konkursas rodo, kad tai verslininkams nebuvo įdomu. Vis tiek, „Žiburio“ knygynas turi paėmęs paskolą, yra pareiga tą paskolą grąžinti. Jei negali iš veiklos grąžinti, tada nors iš nuomos. Antras scenarijus – jei ir toliau lieka nuostata, kad turi būti knygynas, reorganizuojame dviejų įmonių veiklą, prie Pabalių turgaus prijungiame knygyną. Tai yra normalus galimas scenarijus“, - variantus dėstė A. Bartulis.

Administracijos vadovas sako, kad pasitelkiant antrąjį scenarijų, miestas turėtų knygyną, jo veikla būtų nuostolinga, tačiau susigeneravusį nuostolį dengtų Pabalių turgus iš savo sugeneruoto pelno.