REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2022 m. Spalio 21 d. 12:56

Trijų etapų kasdieninė veido valymo rutina: kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą?

Lietuva

„Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė. Asmeninio albumo ir freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


249169

Šios savaitės tinklalaidės „Sekundė pliusams“ dalyje „Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė Audra Radavičienė dalinasi patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą, kokia tvarka tai daryti, ir kokias priemones naudoti.

Svarbu tinkamai nuvalyti makiažą

Pirmiausia, makiažas nuvalomas pieneliu ar losjonu, vėliau veido oda prausiama pasirinkta priemone: geliu, aliejumi ar kitokios tekstūros prausikliu.

Veidą valome medvilniniais diskeliais, o veidas gali būti sudrėkintas vandeniu. Ne paslaptis, kad į makiažo pagrindus, pudras yra dedama nemažai odą kemšančių silikonų. Pienelio konsistencija riebesnė, todėl didžioji dalis makiažo lengvai pašalinama.

Antras etapas – veido prausimas

Tinkamas veido prausiklio pasirinkimas yra labai svarbus. Veido oda skirstoma į keturis tipus: riebią, mišrią, sausą ir normalią, tad prausiklis turėtų būti parinktas pagal tai. Jei prausiant veidą oda pradeda rausti, kaisti, atsiranda tempimo jausmas – tai ženklas, kad naudojate netinkamą priemonę.

Netinkamai pasirinktas prausiklis gali pažeisti natūralų odos apsaugos barjerą, kuris padeda apsisaugoti nuo tokių aplinkos veiksnių kaip karštas arba šaltas oras, žvarbus vėjas ar nuo neigiamos kondicionuojamų patalpų įtakos. Šio etapo metu pašalinami makiažo likučiai, nešvarumai, dulkės, riebalų perteklius nuo odos.

„Pati esu pastebėjusi kaip svarbu pasirinkti tinkamą prausiklį. Pradėjusi veidą valyti trimis etapais visada norėjau praleisti veido prausimą. Po jo mano oda sudirgdavo, o nusausinus pradėdavo tempti. Labai greitai išsiaiškinau, kad to priežastis – netinkamai pasirinktas veido prausiklis. Atradus švelnesnės kosnsistencijos produktą, šis etapas pasidarė kur kas malonesnis“, – savo patirtimi dalinasi A. Radavičienė.

Toniko naudojimas – būtinas

Paskutiniame, trečiame etape, naudojamas tonikas, kurio paskirtis tonizuoti, atgaiviti odą ir paruošti ją tolimesnių kosmetikos priemonių įsisavinimui.

Tonikas pasirenkamas pagal odos tipą. Mūsų vanduo nėra kokybiškas, jame ištirpusios kalkės užkemša poras, erzina ir džiovina odą. Tonikas tonizuoja ir dezinfekuoja odą, sutraukia išsiplėtusias poras, o pagal pasirinktą produkto poveikį gali drėkinti, gaivinti, raminti.

Mitai apie kasdienę veido valymo rutiną:

1. Ar tikrai reikia naudoti tiek daug priemonių norint tik nuvalyti veidą?

Makiažas nenusiplauna tik su vandeniu, o neprausiant veido vandeniu, pienelio ir losjono sunaudojama kur kas daugiau, nes makiažo priemonės likučiai ir nešvarumai ne taip lengvai pasišalina. Tonizuojant odą losjonu, odos diskelis vis lieka „nešvarus“. Tepti kitas veido priemones nėra rekomenduojama.

2. Koks skirtumas, kokias veido valymo ar prausimo priemones naudoju? Turiu gerą kremą. Veidą galiu nuprausti muilu ir nusivalyti su rankšluosčiu.

Tokie eksperimentai dažniausiai baigiasi sudirginta, sujautrėjusia oda, išreguliuotu odos pH, gali atsirasti dehidratacijos požymių. Šiuolaikinėje kosmetikoje jau nuo veido valymo prasideda odos puoselėjimo ritualai, nes kosmetikos priemonės dažnai praturtinamos veikliosiomis medžiagomis.

Drėgni, nešvarūs rankšluosčiai – tai puiki terpė veistis bakterijoms, kurias labai paprasta užnešti ant mūsų odos. Jei odos apsauginis barjeras pažeistas, yra tikimybė užkrėsti odą infekcinėmis ligomis, odos grybeliu.

Gali būti aktualūs veido prausikliai



REDAKCIJA REKOMENDUOJA