Trečiojo amžiaus universitetas išskleidžia sparnus – nauji klausytojai buriasi Šeduvoje

0001_svietimas-2024-01-12-1-11_1705046218
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Netrukus Šeduvoje atsiras galimybė senjorams susiburti ir prasmingai leisti savo laisvalaikį besimokant naujų dalykų. Čia planuojama įsteigti Radviliškio trečiojo amžiaus universiteto Šeduvos filialą, todėl į Šeduvą susitikti su čia gyvenančiais senjorais atvyko net du autobusai, pilni Radviliškio TAU lankytojų.

Šeduviams šoko ir dainavo radviliškiečiai

Kad tokio filialo poreikis yra ir susidomėjimas juo didelis, paaiškėjo prieš pat susitikimą – Šeduvos kultūros ir amatų centro salė buvo pilna norinčių prasmingai ir aktyviai leisti laisvą laiką Šeduvos senjorų. Jiems net dviem autobusais į susitikimą atvykę radviliškiečiai ne tik pasakojo, bet ir praktiškai parodė, kuo užsiima  senjorai, susitikę TAU veiklose. Šeduvos senjorams šoko, dainavo ir vaidino Radviliškio r. TAU ansamblis (vadovė Jolita Goštautienė), teatro studijos aktoriai (vadovė Virginija Čerkasienė), linijinių šokių šokėjos (vadovė Valerija Jurgauskienė).

Pasidžiaugta savanoriais

Susitikime su Šeduvos senjorais dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas ir šios idėjos iniciatoriai:  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Vytautas Simelis ir Vilmantas Petuška. Meras K. Račkauskis pasidžiaugė, kad Šeduvos senjorai yra veiklūs ir aktyvūs, kad yra žmonių, kurie savanoriškai planuoja imtis vadovauti vienam ar kitam naujai sukurtam fakultetui. V. Simelis ir V. Petuška senjorus ragino neabejoti ir prisijungti prie kuriamo filialo. 

TAU laukiami visi

Susidomėję šeduviai atidžiai klausėsi Radviliškio trečiojo amžiaus universiteto rektorės Irenos Vaitkienės ir Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėjos Ritos Vaigauskienės bei buvusios universiteto rektorės Rimantės Radavičienės pasakojimo apie senjorų veiklą Radviliškyje, kurios pasidalijo prisiminimais apie universiteto įkūrimą. 

„Trečiojo amžiaus universiteto misija apima kelis aspektus: nuo žmonių švietimo įvairiausiais klausimais iki kultūrinių ir bendruomeninių ryšių stiprinimo. Tiek mieste, tiek kaime gyvenantys žmonės dažnai užsisuka kasdienėje rutinoje, per įvairiausius darbus arba iš neturėjimo ką veikti pamiršta save, užsisėdi namuose, o ir renginių, veiklos senjorams nėra labai daug. Taip pagyvenusieji po truputį pradeda jaustis nebereikalingi, jų emocinė būklė būna ne pati geriausia. Trečiojo amžiaus universitetas padeda jiems pasijusti bendruomenės nariais, o įvairios veiklos – būti naudingais“, – sakė R. Vaigauskienė. Kilus klausimui, ar gali prie universiteto veiklų prisijungti ir stipresni Šeduvos globos namų gyventojai, R. Vaigauskienė teigė, kad jokių ribojimų nėra. „Jei žmogus jaučiasi galįs ateiti į paskaitą, padainuoti, pašokti ar ką nors sukurti iš molio, jis visada laukiamas“, – sakė ji.

Pristatyta galimybė kurti ir tapti TAU bendruomenės nariais

Apie tai, kuo šiandien gyvena universitetas, visiems susirinkusiesiems papasakojo TAU veiklų koordinatorė Živilė Laurutienė. Ji pasidžiaugė, kad Radviliškyje kasmet atsiranda naujų veiklų, tokių kaip užsiėmimai istorijos mėgėjams ar fotografavimo mobiliuoju telefonu įgūdžių gerinimo paskaitos. Radviliškiečiai turi galimybę tobulėti meninės raiškos fakultete, kuriame veikia rankdarbių, teatro, susibūręs TAU ansamblis, Pasaulio pažinimo ir dvasinio ugdymo fakultete, kuriame veikia turizmo, dvasinio tobulėjimo, psichologijos mėgėjų grupės, Informacinių technologijų fakultete senjorai mokosi kompiuterinio raštingumo kursuose, Užsienio kalbų fakultete tobulina anglų kalbos žinias. Sveikos gyvensenos fakultete TAU lankytojai dalyvauja mankštose ir dalijasi mintimis apie sveiką mitybą, lanko linijinius šokius, stalo tenisą ir jogos, šaškių ir šachmatų užsiėmimus. Tikrai tikiu, kad jei atsiras savanorių, Šeduvoje susiburs ne viena  tokia grupė“, – sakė ji. 

Pirma paskaita šeduviams – jau vasario 26 dieną

Planuojama, kad Šeduvoje bus galimybė lankyti keramikos, šokio užsiėmimus, bus organizuojamos įvairios paskaitos. Pirmoji paskaita – jau vasario 26 dieną, 11 val., Šeduvos gimnazijoje lektorė Lidija Laurinčiukienė  skaitys paskaitą apie motyvaciją ir savimotyvaciją būti veikliems senjorams. Norintieji dalyvauti paskaitoje būtinai turi iš anksto užsiregistruoti telefonu 8 616 15 533.

Susitikimas baigėsi viltingai – stojimo į Radviliškio TAU Šeduvos filialą anketas pasiėmė daugiau nei 40 Šeduvos senjorų.