Trečias pralaimėjimas: rungtynėse su vokiečiais prireikė dviejų pratęsimų

Lietuva

Lietuvos krepšinio rinktinė / LTU Basketball Twitter nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT

244833

Lietuvos (0/3) rinktinė Europos čempionate nusileido vokiečiams po dviejų pratęsimų.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kelne 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) turėjo pripažinti Vokietijos pranašumą ir patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės.

Nesulaikomas lietuvių gretose buvo Jonas Valančiūnas, kuris surinko 45 naudingumo balus ir sužaidė rezultatyviausią savo mačą nacionalinėje rinktinėje. Per 35 minutes jis pelnė 34 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus. Pataikė 10 metimų iš 15 ir 14 baudų iš 17.

Tai pirmas toks prastas komandos pasirodymas Europos čempionatuose – trys pralaimėjimai iš eilės ir nė vienos pergalės.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai atsiliko septyniais taškais, bet paskutinę minutę lietuviai išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Lemiamą akimirką vokiečių ataka buvo pro šalį.

Pirmojo pratęsimo metu Lietuvos komanda buvo priekyje, bet paskutinę minutę vokiečiai pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą. Paskutinėmis sekundėmis komandoms nepavyko pelnyti taškų, tad teko vėl žaisti pratęsimą.

Antrajame pratęsimę kontrolę perėmė vokiečiai, kurie pelnė penkis taškus be atsako. Pratęsimo pabaigoje aikštėje pasirodęs M. Echodas bandė gelbėti padėtį, bet tai nepadėjo. Atsilikdami dviem taškais lemiamą ataką pradėjo lietuviai. Bet pirmasis I. Brazdeikio dvitaškis buvo pro šalį, kamuolį perėmę lietuviai bandė taisyti ataką, tačiau A. Butkevičiaus metimas iš trijų taškų zonos irgi buvo pro šalį.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį su Vengrijos krepšininkais.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 34 (14 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Grigonis 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Domantas Sabonis 13 (7 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 12 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 11, Rokas Jokubaitis 7 (0/4 tritaškių), Arnas Butkevičius 6, Lukas Lekavičius 4, Martynas Echodas 3, Rokas Giedraitis ir Eigirdas Žukauskas nepasižymėjo, Kristupas Žemaitis nežaidė.

Vokietija: Franzas Wagneris 32 (4/7 tritaškių, 8 atk. kam.), Dennisas Schroderis 25 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 2/10 tritaškių), Maodo Lo 21 (4/8 tritaškių), Danielis Theisas 11 (5 atk. kam.).