Trakuose bus atnaujintas Lukos ežero pėsčiųjų takas

Trakuose bus atnaujintas Lukos ežero pėsčiųjų takas
Trakai
Sigitos Nemeikaitės nuotr.
Rima Dovydėnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Trakų raj. savivaldybės inf.

Trakuose netrukus finišo tiesiąją pasieks dar vienas svarbus investicijų projektas, kurio buvo laukta ne vienerius metus. Iki šių metų pabaigos bus baigtas atnaujinti Lukos (Bernardinų) pėsčiųjų takas.

Takas, juosiantis Lukos ežero pakrantę ir vedantis link Trakų pilių, yra vienas mėgstamiausių turistų ir vietos gyventojų pasivaikščiojimo maršrutų. Jis atveria kraštovaizdžio įspūdingumą, ežero gaivą, vešlią žalumą ir padeda pažinti  neįkainojamą Trakų kultūros paveldo lobyną.

Atnaujintas Lukos ežero takas netruko tapti vienu iš populiariausių Trakų turizmo objektų. Čia mėgsta pasivažinėti vežimėliais su mažyliais mamos, leidžiasi į vaikštynes senjorai, neskubėdami su kuprinėmis žingsniuoja lėtojo turizmo entuziastai, pabirę iš traukinio ir autobusų. Taku patogu ir smagu eiti, nesibaiminant įbristi į balą ar suklupti duobėje.

Pėsčiųjų takas skirtas poilsinei bei pažintinei, turistinei funkcijai, čia įrengiama visa reikiama šiuolaikiška infrastruktūra. Bendras pėsčiųjų tako atkarpos ilgis – 1290 m. Didžioji dalis tako jau įrengta ir sėkmingai naudojama.

Senasis takas yra paplatintas ir išklotas granitine danga. Natūralus, skaldytas akmuo natūraliai įsilieja į aplinką, yra ilgaamžis, gražus ir ekologiškas sprendimas. Daugelis trakiečių ir miesto svečių jau spėjo pamiršti, kaip palijus lietui šiuo taku reikėdavo bristi per balas ir klampoti per purvą. Tako pakraščiuose yra pastatyti modernūs apšvietimo stulpai, kurie šią mėgiamą laisvalaikio pasivaikščiojimų trasą apšviečia sutemus. Tad romantiški pasivaikščiojimai vėlų vakarą tapo ne tik intriguojančiu nuotykiu, bet ir įprasti, visiškai saugūs. Į taką iš Birutės gatvės taip pat nuvesti nusileidimai, specialiai pritaikyti neįgaliesiems.   

Per visą, beveik pusantro kilometro siekiantį, tako ilgį yra įrengti nauji suoliukai, šiukšliadėžės, kurie leidžia keliautojams atsipūsti, prisėdus patogiai ir ramiai pailsėti, pasigrožėti įstabia gamta, įkvėpti tyro, kaip reta, oro. Daugelis keliaujančių naujuoju taku pastebi, kad jį rekonstruojant buvo išsaugoti vešliai augantys pakrantės medžiai, kurie šią vaizdingą teritoriją gaubia įspūdingomis žaliomis karūnomis.