Trakų viešojoje bibliotekoje – unikali Dariaus Kairaičio tapybos darbų paroda „Pirmas kartas“

Trakų viešojoje bibliotekoje – unikali Dariaus Kairaičio tapybos darbų paroda „Pirmas kartas“
Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nuo birželio 13 d. kviečiame Trakų viešojoje bibliotekoje apžiūrėti unikalią Dariaus Kairaičio tapybos darbų parodą „Pirmas kartas“. Šią parodą autorius pristato taip:

„Esu Darius Kairaitis, trakietis. Visą savo gyvenimą gyvenu Trakuose su šeima, turiu du vaikus.

Tapyti pradėjau 2018 m. pabaigoje, būdamas 48 m. Esu savamokslis, nesu baigęs jokios tapybos mokyklos, kursų ar studijos. Visos mano žinios iš interneto.

Vaikystėje teko paišyti. Net norėjau, baigęs vidurinę, stoti į dailę, bet pasirinkau aktorinį Muzikos akademijoje, kur, deja, neįstojau. Tada pasirinkau alternatyvų variantą – stojau į Vilniaus kultūros mokyklą (dabartinis Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas), į renginių režisūrą. Po metų buvau pašauktas į sovietinę armiją. Ten „seniams“ aktyviai paišiau „dembelių albumus“, o kultūros skyriui – plakatus :).

Po dviejų metų pertraukos 1991 m. grįžau į Vilniaus kultūros mokyklą tęsti mokslų. 1992 m. bestudijuodamas kultūros mokykloje įsidarbinau Rytų Lietuvos televizijoje (dabartinė BTV) laidų vedėju. Teko vesti pramogines TV laidais „Bermudų trikampis“ ir „Lietuva 2000“. Gavęs gerai apmokamą darbą televizijoje, mokslus mečiau. Mano karjera televizijoje tęsėsi iki 2012 metų. Per tą laiką buvau įkūręs prodiuserinę įmonę, kuri BTV ir LNK kanalams kūrė autorines TV laidas. Teko prodiusuoti ir režisuoti ne vieną televizijos projektą („Gero apetito!“, „Šeimininkės užrašai“, „Virėjų lyga“, „Svajonių namas“).

Darbas televizijoje leido pažinti kompoziciją, kadravimą. Ta patirtis man dabar labai praverčia kuriant paveikslus.

Mano paveikslai prasideda nuo idėjos ir kompozicijos. Prieš imdamas teptuką į rankas ilgai sėdžiu prie būsimo paveikslo eskizo. Eskizą dėlioju su Photoshop programa. Ilgai stumdau, tampau, dėlioju detales, kol lieku patenkintas rezultatu. Vėliau su ta pačia programa renku spalvas. Ir tik tada, kai turiu eskizą, pradedu tapyti. Darbas prie eskizo paprastai užima daugiau laiko nei pats tapymas.

O kaip mano gyvenime atsirado tapyba? Ogi labai paprastai. Pasidarėm namuose remontą. Viskas nauja, gražu, bet sienos tuščios. Reikia paveikslų! Kas patinka – brangu. Ir štai prisiminiau, kad esu gi jaunystėje piešęs. Gal imti ir pabandyti pačiam nutapyti kokį paveikslą? Ėmiau ir pabandžiau. Patiko. Labai patiko. Gal taip ir turėjo būti... Toks jau tas gyvenimas – nežinai, ką tau atneš rytojus. Tai yra žavu. Ačiū Dievui už galimybę reikšti savo jausmus spalvomis. Gerų Jums įspūdžių!“

Paroda Trakų viešojoje bibliotekoje eksponuojama birželio 13–27 d. Kviečiame apžiūrėti!