PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gruodžio 4 d. 17:19

Trakų rajono mokyklų jaunimas turės bendrystės naktį „Pelėdos“

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


63200

Gruodžio 3 dieną Trakų rajono savivaldybės diena prasidėjo neeiliniu posėdžiu – didžioji salė buvo užpildyta miesto ir aplinkinių miestelių jaunimo. 50 moksleivių iš Trakų Vytauto Didžiojo, Rūdiškių, Aukštadvario ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijų sugužėjo į jaunimo „Veiksmo dieną“.

Tai jau penktoji Vilniaus rajono savivaldybė, kurioje vyksta projektas, suburiantis aplinkinį jaunimą į susitikimą ir akistatą su vietine valdžia. Šis susitikimas būna vaisingas – dienos pabaigoje jaunimas išsikovoja finansavimą geriausios idėjos įgyvendinimui.

Keturios komandos darbą pradėjo nuo susitikimo su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene ir klausimų tarybos nariams. Jaunimui rūpėjo, kokios veiklos jaunimui planuojamos artimiausiu metu, kas atsiras Lentvaryje, renovuojamuose kultūros namuose? Ar Rūdiškėse planuojama įkurti jaunimo centrą? Kada bus numatytas finansavimas mokinių veikloms mokyklose? Ar savivaldybės planuose yra numatyti dviračių takų tiesimas trasoje Trakai – Rūdiškės? Kaip gaunami Europos Sąjungos finansavimai, kokia trukmė ir procedūra? Kaip savivaldybės administracija skatina jaunimo verslumą, kad jaunimas galėtų įkurti savo verslą? Kas planuojama daryti su buvusiu Trakų seniūnijos pastatu? Kas numatyta Trakų turizmo skatinimo planuose? Kaip planuojama tvarkyti automobilių kamščių Trakuose problemą? Kokiu būdu gauti finansavimą planuojamam visų Baltijos šalių gatvės gimnastikos turnyrui? Kokie planai dėl Lentvario dvaro parko?

Antroje dienos dalyje Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius moderavo moksleivių susitikimą su savivaldybės administracijos darbuotojais. Pastariesiems teko dar aštresni klausimai: Ar savivaldybė planuoja apšviesti dar neapšviestus takus? Kada prasidės darbai prie Bevardžio ežero? Kaip su geležinkelio pervaža, šaligatviais ir video kameromis Lentvaryje? Kokia yra seniūnų pakeitimo procedūra? Kodėl Lentvaris neturi policijos nuovados ?

Gavę rūpimus atsakymus, moksleiviai ėmėsi kurti savo projektų, idėjų, kurios suaktyvintų jaunų žmonių gyvenimą Trakų rajone.

Lentvario gimnazijos komandos svajonėse – jaunimo vasaros festivalis 2019. Festivalis prie Akmenos ežero pakrantės skirtas visam Trakų rajono jaunimui, kuriame jauni žmonės galėtų ne tik dalyvauti, bet ir savanoriauti sporto, literatūros, dainavimo, youtuberių pasirodymų, košės valgymo, diskotekos ir fejerverkų stebėjimo veiklose.

Aukštadvario gimnazijos komandos planuose – vasaros stovykla „Ąžuolas“ Trakų rajono mokyklų 15–18 metų paaugliams. Dienomis jaunuoliai eitų į žygius, dalyvautų įvairiose mankštose, mankštintųsi laipiojimo trąsose, „Airsoft” užsiėmimuose, užsiimtų meno terapija. Stovyklos tikslas – bendrauti, išgirsti kiekvieną paauglį, leisti laiką ne socialiniuose tinkluose, bet gamtoje, bendrystėje prie laužo.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos komandos projektas „Draugystės zona“ – vieta, kurioje įvairių amžiaus grupių atstovai galėtų bendradarbiauti, komunikuoti tarpusavyje, keistis patirtimi, išreikšti savo kūrybiškumą, meninę energiją. Projektas vyktų zonoje prie Vytauto Didžiojo gimnazijos, ši poilsio zona veiktų nuolatos. Čia stovėtų piešimui skirta siena, kurioje visos mokyklos galėtų rašyti savo idėjas, kūrybines mintis, kita jos dalis būtų skirta Trakų istorijos piešiniui, prie kurio būtų galima fotografuotis, taip pat stovėtų suoleliai (paletės), kurie būtų meniškai ištapyti Trakų miesto ir rajono simboliais bei objektais.

Norėdami sustiprinti mokyklų bendruomenes, laimėję jaunuoliai savo gimnazijoje surengs bendrą visų mokyklų renginį „Viena naktis, viena istorija, bendri tikslai“. „Pelėdų“ naktį vyks mokymai ir veiklos, padėsiančios iš atskirų grupių tapti bendradarbiaujančiomis komandomis, susipažinti tarpusavyje ir atrasti save.

Jaunimo poreikiai rajono valdžiai tapo žinomi projekto„Veiksmo diena“ dėka. Tai bendras Trakų rajono savivaldybės (ir dar 5 Vilniaus rajono savivaldybių), Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą. Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.