Trakų rajone iš nelegalaus sąvartyno išvežti 9 krovininiai automobiliai atliekų

7fAeYxFFSkQ
Trakai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD inf.

Šiemet vasarį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo gautas pranešimas dėl nesutvarkytų atliekų Kariotiškių kaime, Trakų rajone. Iš užterštos teritorijos buvo išvežta 7 krovininės mašinos naudotų automobilių padangų ir 2 – buitinių atliekų.

Šių metų vasario mėnesį Aplinkos apsaugos departamento specialistai gavę pranešimą dėl galimai neteisėtai išmestų atliekų nuvyko į Trakų rajone esantį Kariotiškių kaimą ir apžiūrėjo „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje pažymėtą teritoriją.   
 
Apžiūros metu buvo nustatyta, kad atliekos buvo išmestos dviejuose žemės sklypuose. Vienas žemės sklypas priklauso fiziniam asmeniui, kitas sklypas – valstybei (valstybinis žemės sklypas). Atlikus išsamų tyrimą asmenų, išmetusių atliekas abiejuose žemės sklypuose, apžiūros metu nustatyti nepavyko. 
 
Žemės sklypo savininkas buvo įpareigotas sutvarkyti bešeimininkes atliekas jam priklausančiame žemės sklype ir apie atliekų sutvarkymą informuoti Aplinkos apsaugos departamentą. Kadangi atliekos buvo išmestos ir valstybinėje žemėje, aplinkosaugininkai atskiru raštu įpareigojo Trakų rajono savivaldybę sutvarkyti bešeimininkes atliekas ir taip pat apie tai informuoti departamentą. 

Kovą Lentvario seniūnija organizavo atliekų išvežimą, surinko ir išvežė bešeimininkes atliekas. Privataus sklypo savininkas, iš jam priklausančio žemės sklypo taip pat išvežė naudotas automobilių padangas ir buitines atliekas.

Aplinkosaugininkai primena, kad sklypo savininkai taip pat turi prižiūrėti savo turtą, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė ir sklypai netaptų sąvartynais. Plačiau apie tai – Žemės įstatyme.  

Tvarkaulietuva.lt – patogus įrankis, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje   

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.