PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 24 d. 13:27

Trakų gyventojai pavargo nuo automobilių srauto ir reikalauja permainų

Vilnius

Trakų gyventojai pavargo nuo automobilių srauto (Danos Buinickaitės nuotr.) © „Facebook“

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


100373

Sekmadienį minėdama Pasaulinę dieną be automobilio visuomeninė bendruomenė „Pozityvūs Trakai“ surengė akciją, kurios metu išreiškė pasipiktinimą apatišku Trakų rajono savivaldybės požiūriu į vieną įsisenėjusią Trakų miesto problemą.

Trakiškiai šia akcija siekė atkreipti dėmesį į, jų teigimu, nesprendžiamas automobilių eismo ir statymo problemas miesto centre ir senamiestyje.

Bendruomenės atstovė Dana Zacharevičienė portalui Alfa.lt teigė, jog Trakų rajono savivaldybėje diskusijos dėl šių problemų vyksta jau kelis dešimtmečius, tačiau situacija vis blogėja.

„Nėra ryžtingų sprendimų, nes tai labai politiškai nepopuliarūs sprendimai. Maži žingsniai daromi – pagaliau nuo šių metų rugsėjo Karaimų gatve negali važiuoti turistiniai autobusai. Lietuvos spaudoje buvo rašoma apie Barselonos pavyzdį, kur daugelis gatvių tapo neskirtos automobiliams.

Pasipiktinimo ir pasipriešinimo iš visuomenės irgi buvo, bet galiausiai šie sprendimai pasiteisino, tyrimai parodė, kad gyventojai tapo laimingesni. Pati buvau Barselonoje ir tai mačiau. Miestas, žinoma, didmiestis, jį iš naujo želdina medžiais, o Trakai turi natūralios žalumos, tai nejaugi reikia viską nustekenti, kad tai suprastume?

Laukia daug darbų: miesto pakraščiuose reikia įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, atgaivinti pamirštą vandens taksi, viešąjį transportą, kursuojantį miestu iki Užutrakio dvaro. Priemonės jau išdiskutuotos, tik štai įgyvendinimas stringa. Tikimės iš savivaldybės ryžtingų sprendimų ir įgyvendinimo“, – tvirtino D. Zacharevičienė.

Anot moters, labiausiai permainų Trakuose netrokšta dvi žmonių grupės: „Labiausiai pokyčių nenori tie, kurie verčiasi parkavimo verslu, bei žmonės, kurie nori privažiuoti iki pat pilies. Būtų jų valia, tai turbūt ir į Salos pilies kiemą įvažiuotų. Tačiau mes turime teisę į švarų orą, švarią aplinką. Trakai nedideli, ir juos galima apeiti pėsčiomis.

Mieste daugėja sportuojančių žmonių, dviratininkų, kitomis darnaus judumo priemonėmis besinaudojančių asmenų, daugiau žmonės tiesiog juda. Bet štai kai ateina turistinis sezonas, Trakai, ypač senamiestis, virsta didele stovėjimo aikštele. Ne tik gatvė, bet ir privatūs kiemai tapo automobilių statymo vieta. Tai kokį miesto įvaizdį mes kuriame? Senosios architektūros pro automobilių eiles laisvai apžiūrėti neišeina, jau nekalbu apie fotografavimą: visur kyšo įsiterpę automobiliai“, – kalbėjo D. Zacharevičienė.

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Sigita Nemeikaitė tikino, jog miesto valdžia žino šias problemas ir siekia jas išspręsti. Anot savivaldybės atstovės, siekiama įgyvendinti 2015 m. patvirtintą Trakų miesto darnaus judumo planą.

„Džiaugiamės, kad bendruomenė iš pasyvaus stebėtojo virsta aktyviu nuomonės reiškėju. Automobilių eismo ir statymo problemas matome ir šia kryptimi dirbama. Yra parengtas ir patvirtintas Trakų miesto darnaus judumo planas, kuriame numatytos eismo ribojimo priemonės, kurios yra vertinamos, ruošiamasi jų įdiegimui, sudaryta darbo grupė joms įgyvendinti.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Trakuose apribotas turistus vežančių autobusų eismas. Nuo šiol jie statomi tik automobilių stovėjimo aikštelėse. Šis apribojimas ne visų buvo sutiktas draugiškai, tačiau miestas tapo erdvesnis, patogesnis, nes gatvių nebegriozdė autobusai.

Pastebėtina ir kita gera tendencija: pastačius autobusus tik tam skirtose aikštelėse ir turistų grupėms pratęsus ėjimą pėsčiomis iki pilies, pagyvėjo kavinių, parduotuvių prekyba. Šiuo metu yra svarstoma galimybė visą Karaimų gatvę paversti vien pėsčiųjų gatve“, – tvirtino S. Nemeikaitė.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png