Tragedija Anglijoje: žuvo trys berniukai, įlūžę į užšalusį ežerą

Pasaulis
BNS Fotobanko nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Trys aštuonerių, 10 ir 11 metų berniukai žuvo, o dar vienas tebėra kritinės būklės, kai įlūžo į apledėjusį ežerą netoli Birmingemo, centrinėje Anglijoje, pirmadienį pranešė policija.

„Trys berniukai tragiškai žuvo vakar po pietų įkritę į ežerą Babs Milo parke Solihalo mieste. 11, 10 ir aštuonerių metų berniukai, ištraukti iš vandens, buvo skubiai nugabenti į ligoninę“, – sakoma Vakarų Midlandso policijos pareiškime.

Ištraukus berniukus iš vandens, paaiškėjo, kad jiems sustojo širdis, ir jie buvo skubiai nugabenti į ligoninę.

„Deja, jų nepavyko atgaivinti, todėl šiuo skaudžiu metu mintimis esame su jų šeima ir draugais“, – sakė policija.

„Ketvirtas berniukas, šešiametis, tebėra ligoninėje kritinės būklės“, – sakė jie.

Liudininkai pasakojo matę kitus vaikus ant ežero, kuris užšalo per šalčius, užklupusius didelę Britanijos dalį, tačiau policija nepranešė, kad dar kas nors būtų dingęs.

Greitosios pagalbos tarnybos greitai atvyko į įvykio vietą, o ugniagesiai ir policijos pareigūnai į šaltą vandenį įbrido vilkėdami uniformas, per spaudos konferenciją sakė Solihalo inspektorius Richardas Harrisas (Ričardas Harisas).

Jis pridūrė, kad vienas pareigūnas bandė prasibrauti pro ledą, kad pasiektų berniukus.

Pareigūnas sakė, kad aukų tapatybės nebus atskleistos, kol su tuo nesutiks jų šeimos.

Arktinis smūgis

Incidentas įvyko tuo metu, kai Jungtinę Karalystę užklupo gausus sniegas ir šaltis, dėl kurio labai sutriko kelionės, ir antradienį įvyksiančio nacionalinio geležinkelių streiko išvakarėse.

Jungtinėje Karalystėje jau kelias dienas tvyro šaltis, kai kuriose vietovėse temperatūra nukrito iki -10 laipsnių Celsijaus, nors Meteorologijos tarnyba teigė, kad tokia temperatūra „nėra neįprasta šiam metų laikui“.

Tarnyba paskelbė geltoną perspėjimą dėl sniego, rūko ir šalčio keliose vietovėse, įskaitant pietryčių ir pietvakarių Angliją bei šiaurinę Škotijos dalį. 

Londono Stanstedo oro uostas įspėjo apie sutrikimus.

„Mūsų kilimo ir tūpimo takas laikinai uždarytas, kol bus valomas sniegas“, – vėlai sekmadienį pranešė oro uostas, o ankstų pirmadienį buvo atšaukta skrydžių.

Vėliau oro uostas pranešė, kad kilimo ir tūpimo takas atidarytas ir veikia visu pajėgumu, tačiau keliautojai vis tiek turėtų pasiruošti vėlavimams. 

Šis oro uostas yra svarbus pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ centras. Ji taip pat įspėjo, kad gali sutrikti jos skrydžiai į pietus nuo Londono esančiame Gatviko oro uoste.

„Dėl besitęsiančių snieguotų orų visoje Jungtinėje Karalystėje šį vakarą (gruodžio 11-ąją) laikinai uždaryti Stanstedo ir Gatviko oro uostai, todėl laikino uždarymo laikotarpiu sutriks visi suplanuoti skrydžiai iš Stanstedo ir Gatviko“, – sakoma pranešime.

Dešimtys įstrigusių keleivių socialiniuose tinkluose skelbė vaizdo įrašus, kuriuose matyti sniegu padengti kilimo ir tūpimo takai ir ant žemės stovintys lėktuvai.

Didžiausiame Jungtinės Karalystės Hitrou oro uoste sekmadienį taip pat buvo atšaukta daugiau kaip 50 skrydžių.

Naktį iškritus maždaug 10 cm sniego, dėl kurio taip pat buvo uždaryta dalis aplink sostinę esančio judriausio šalies greitkelio M25, traukinių ir autobusų eismas Londone taip pat smarkiai sutriko. 

Taip pat buvo uždarytos kai kurios mokyklos.