Tradicinis 33-asis tarptautinis baidarių polo turnyras „Alytaus taurė-2023”

Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ASRC informacija

Šeštadienį ir sekmadienį miesto baseine vyko 33-asis tarptautinis baidarių polo turnyras „Alytaus taurė-2023“. Šiose tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Čekijos, Danijos, Airijos ir Lietuvos komandos. Sportininkai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse. Pirmoje divizijoje – vyrai (10 komandų), antroje – jauniai iki 17 metų ir moterys (7 komandos) ir trečioje – vaikai iki 14 metų (6 komandos).

Vaikų grupėje varžėsi komandos iš Varšuvos (Lenkija), Katovicų (Lenkija), Mulingaro (Airija), Daugų ir Alytaus. Daugumai vaikų tai buvo pirmieji startai. Varžybos buvo labai emocingos, džiaugsmą keitė ašaros, ne vienam teko išvirsti iš baidarės ir išsimaudyti. Tačiau mažiesiems baidarininkams tai buvo labai geros pamokos, įgyta patirtis, pažintis su naujais draugais. Geriausiai sekėsi mažiesiems iš Katovicų, jie ir tapo turnyro nugalėtojais vaikų grupėje. Antrąją vietą iškovojo Alytaus SRC baidarininkai. Alytiškiai laimėjo trejas rungtynes, vienas  sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. Treti – Mulingaro jaunieji baidarininkai iš Airijos. Ketvirtąją vietą iškovojo Daugų mažieji sportininkai. 

Jaunių grupėje dalyvavo septynios komandos. Jungtinė Alytaus SRC ir Daugų komanda gerai pradėjo varžybas. Pirmose grupės rungtynėse alytiškiai lygiosiomis sužaidė su  Kaniovo (Lenkija) bendraamžiais, kitose dvejose rungtynėse iškovojo pergales prieš Katovicų ir Mulingaro bendraamžius. Alytiškiai pusfinalio rungtynes žaidė su Varšuvos baidarininkais ir iškovojo pergalę bei pateko į finalą. Finale mūsų sportininkai vėl susitiko su Kaniovo komanda. Rungtynes alytiškiai pradėjo susikaupę ir nors varžovai pirmieji pelnė įvartį, tačiau antrajame kėlinyje sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, iškovojo pergalę 4:3 ir tapo turnyro nugalėtojais. Jungtinėje ASRC-Daugų komandoje žaidė komandos kapitonas Mantas Selvianis, Džiugas Dumbliauskas, Matas Šoliūnas, Justas Serkovas, Nojus Sukackas, Rojus Tupikas, Samanta Dirsytė ir Gabrielė Čepulytė, komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju šioje amžiaus grupėje tapo alytiškis Džiugas Dumbliauskas.

Stipriausioje vyrų grupėje vyko atkaklios kovos. Pirmąją dieną komandos žaidė grupės varžybas. Alytaus SRC „Alytus“ sėkmingai pradėjo varžybas. Alytiškiai nugalėjo Varšuvos antrąją, Prahos, Kališo ir Vilniaus komandas ir grupės varžybose iškovojo pirmąją vietą. Alytaus baidarininkai pateko į pusfinalį, kuriame susitiko su Trakų sportininkais. Pirmąjį kėlinį alytiškiai laimėjo 3:2, o rungtynes 5:3 ir pateko į finalą. Šiose rungtynėse pasižymėjo alytiškis Karolis Latauskas, pelnęs 3 įvarčius. Rungtynių pabaigoje per varžovų ataką Karolis patyrė traumą ir nebegalėjo toliau tęsti varžybų.   

Finale Alytaus varžovai buvo Varšuvos Povišle pirmoji komanda. Alytiškiai atkakliai kovojo, tačiau Karolio gauta trauma labai susilpnino puolimą ir mūsų miesto baidarininkai patyrė pralaimėjimą 5:1 ir iškovojo antrąją vietą. Nugalėtojais tapo Varšuvos komanda, trečiąją vietą iškovojo Prahos sportininkai.  Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo alytiškis Karolis Latauskas pelnęs 19 įvarčių.

Alytaus SRC „Alytus“ komandoje žaidė komandos kapitonas Karolis Latauskas, Vilius Rasimavičius, Vytenis Licus, Marius Kiškiūnas, Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis, Nojus Serkovas ir Lukašas Pilaršas. Komanda labai atjaunėjusi, tačiau patyrusių žaidėjų K. Latausko, V. Rasimavičiaus ir V. Licaus valdoma komanda žaidė labai gerai – užimta aukšta antroji vieta turnyre. Komandos jaunimui buvo labai gera patirtis tokio aukšto lygio varžybose. Tuo džiaugėsi komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas. 

Komandos nugalėtojos ir prizininkai apdovanoti taurėmis, žaidėjams įteikti medaliai ir asmeniniai prizai. Turnyro nugalėtojai vyrų ir jaunių grupėse buvo apdovanoti prizais – irklais, kuriuos įsteigė Lietuvos ir Vengrijos UAB Brača Sport kompanija.

Dėkojame mūsų rėmėjams Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport“, Lenkijos kompanijai „Tedi sport“, firmai „Hummel“, informaciniams rėmėjams Alytaus naujienos, Alytaus laikas, sportas.info, Sportas.lt, Dzūkijos veidas, radijui FM99 ir Dzūkijos TV.