Tradiciniame „IQ“ forume – apie iššūkius regionų  verslams

393403763_712692224226088_840248912955000741_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

IQ forumas – tai tradicinis Sūduvos verslo bendruomenei skirtas renginys, kurį remia Marijampolės savivaldybė, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos bankas. Žurnalo „IQ“ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės skyriaus organizuotame forume „Sūduva 2023“ šiais metais apžvelgta geopolitinių lūžių įtaka regionų ekonomikai.

Sveikindamas tradicinio forumo dalyvius, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda akcentavo, kad šių metų tema ypač aktuali mums visiems: „Renginio programa žada labai įdomius pranešimus, kurie padės geriau suprasti vykstančius procesus. Gyvename tokiu metu, kai globalizacija paliečia mus visus, o verslas, savivalda ir viešosios įstaigos yra tiesiogiai susiję. Belieka palinkėti, kad pasaulyje vykstantys geopolitiniai lūžiai mūsų verslus veiktų teigiamai ir jie toliau galėtų sėkmingai augti ir plėtotis“. 

Susirinkusius forumo dalyvius ir tiesioginės transliacijos žiūrovus taip pat sveikino LR Seimo nariai bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Forumą pranešimu „ES industrinė politika: romantišką naivumą keičia strateginė autonomija“ atidarė Laimutė Pilukaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė. 

Vytautas Siaurusaitis, „Day Q Analytics“ vadovas ir verslo konsultantas, savo pranešime apžvelgė, kaip keitėsi Suvalkijos regiono įmonių rinkos dalis ir turto grąža. 

Antra forumo dalis buvo skirta karo Ukrainoje įtakai verslui. Lietuvos banko Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Kasparas Vasiliauskas parengė pranešimą „Karo Ukrainoje įtaka tarptautinei prekybai“.

Tradicinį forumą užbaigė visuomenininkas ir publicistas Šarūnas Jasiukevičius, kuris nuolat lankosi kariaujančioje Ukrainoje ir aktyviai renka paramą šiai šaliai. Jis papasakojo apie karinės paramos kampanijos logistikos užkulisius.