„Juventos“ progimnazijos mokiniai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną

„Juventos“ progimnazijos mokiniai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2021 m. lapkričio 16 dieną visoje Lietuvoje minint Tarptautinę tolerancijos dieną, simboliu pasirinktas miestas.

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokiniai tradiciškai prisijungė prie iniciatyvos. Pradinukai mokyklos fojė, klases papuošė savo kurtais nameliais, piešiniais, miestų maketais, daug diskutavo.

Koks yra miestas, apie kurį vaikai kalbėjo, kurio vaizdinį kūrė visą dieną? Kas jame gyvena? Kokie įstatymai tame mieste veikia?

Variantų būta visokių: nesvarbu, koks yra miestas – mažas ar didelis, modernus ar senas, su dangoraižiais ar be jų... Svarbu, kad jame gyventų geri, vienas kitą gerbiantys žmonės. Svarbu, kad visi turėtų draugų, kad mieste būtų geros sąlygos mokytis, įdomiai leisti laisvalaikį, kad ligoniai gautų pagalbą. Dar svarbu, kad nebūtų vargstančių, kad savo erdvę turėtų ir vaikai, ir suaugę...

Vaikų mieste nebūtų piktų žmonių, pašaipių žvilgsnių, melo, smurto ir alkoholio, jį aplenktų visi virusai ir kaukės.

Jaukus juventiečių miestas – šviesus ir atviras. Argi nesmagu tokiame mieste būtų gyventi?

5–8 klasių mokiniams vyko istorijos mokytojos Laimos Kugrėnaitės parengti užsiėmimai, skirti 80 - osioms Holokausto pradžios Lietuvoje metinėms. Įvairių mokomųjų dalykų mokytojai su juventiečiais kalbėjo apie Holokaustą Lietuvoje, pasakojo apie žymiausius Lietuvos žydus, jų pasiekimus, pristatė žydų tradicijas ir papročius, nagrinėjo žydų tautinius ir religinius simbolius, žiūrėjo ir aptarė dokumentinius filmus „Judaizmas Lietuvoje. Pašauktieji“, „Dingusio pasaulio pėdsakais. Žydiškieji Šiauliai“.

Tašką užsiėmimuose mokiniai padėjo iš atsineštų akmenukų sudėliodami Dovydo žvaigždę.