PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 11 d. 11:30

„Toksika“ investuoja į saugumą: dūmų išmetimo rodikliams fiksuoti įrengta dar viena moderni stotelė

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


193781

Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ baigė metinius profilaktinius remonto darbus. Jų metu buvo sustabdytas deginimo įrenginys, atlikti sukamosios krosnies betoninio žiedo keitimo ir garo turbinos apžiūros darbai. Įrengta ir antroji išmetamų teršalų automatinė matavimo stotelė, kuri leis dar tiksliau vykdyti išmetimų kontrolę.

rtk07086.jpg

Siekdama maksimalaus saugumo, „Toksika“ kasmet maždaug mėnesiui stabdo deginimo įrenginį, kad galėtų nuodugniai apžiūrėti sistemą ir pašalinti trūkumus. Bendrovė ypač džiaugiasi, kad šiemet šalia vienos išmetamų teršalų matavimo stotelės įrengta ir antroji. Pasak „Toksikos“ generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko, teršalų matavimai bus dar tikslesni, bus vykdoma dviguba teršalų matavimo kontrolė.

„Įrengėme antrąją pakaitinę stotelę. Remiamės užsienio šalių praktika – panašios bendrovės visos turi dubliuojančią teršalų matavimo stotelę, kuri leis efektyviau lyginti, analizuoti, stebėti rodiklius“, – sako A. Dirvinskas.

„Toksikos“ vadovas neslepia, kad investicija buvo nepigi. Ši stotelė bendrovei kainavo daugiau kaip 300 tūkstančių eurų. Tačiau A. Dirvinskas įsitikinęs, kad siekiant dirbti saugiai, nekenkiant mus supančiai aplinkai, tokios investicijos yra tiesiog būtinos.

Pasak įmonės vadovo, „Toksika“ dabar dirba pilnu pajėgumu, pasiekiamos maksimalios leidžiamos valandinės ir paros sudeginamų atlieku ribos. Per 10 šių metų mėnesių „Toksika” jau sutvarkė rekordinį kiekį pavojingų atliekų – net 9000 tonų. Iš jų 2000 tonų sudaro medicininės atliekos galimai su COVID-19 užkratu. Stengiamasi medicinines atliekas tvarkyti pirmumo tvarka, šių atlieku nekaupti. Darbuotojai, tvarkantys šias atliekas, yra aprūpinti papildomom darbo saugos priemonėmis.

rtk07141.jpg

Kad saugumas ir dėmesys aplinkai yra vienas bendrovės prioritetų, įrodo ir tai, jog išmetimų rodikliai ne tik neviršija, bet ir yra gerokai mažesni už nustatytas normas. Pavojingų atliekų deginimo įrenginio vadovas Aleksandras Rakickas pasakoja, jog užtikrinti tokius puikius rodiklius padeda moderni dūmų valymo sistema.

„Prieš matuojant išmetimus, dūmai praeina per stiprų valymo traktą. Turime apie 350 tefloninių rankovių, prieš rankovinį filtrą dozuojami reagentai, tai yra, natrio karbonatas ir aktyvinta anglis. Jie suriša dūmuose esančias rūgštines medžiagas. Kai dūmai keliauja pro rankoves, vyksta valymas. Taip pat turime galutinį valymo etapą šlapio valymo bokšte ir per kaminą jau išeina švarus baltas dūmelis garo pavidalu“, – aiškina A. Rakickas.

Šiandien įrengtose automatinėse teršalų matavimo stotelėse pagal aplinkosauginius reikalavimus nepertraukiamai matuojamos 6 išmetamų į orą teršalų konscentracijos, kurias esamu laiku stebi ir Aplinkos apsaugos departamento atsakingi asmenys. Kiekvieną dieną į savo internetinę svetainę „Toksika” įkelia praėjusios paros duomenis.

„Džiaugiamės, kad Aplinkos apsaugos srityje dirbame su didele atsarga, metinis bendras teršalų rodiklis neviršija 60 procentų bendros leistinos ribos. Tai patvirtina ir neplaniniai Aplinkos apsaugos departamento patikrinimai. Paskutinis kontrolinis patikrinimas buvo šių metų vasarą, rezultatai parodė, jog faktinių išmetimų rodikliai kelis kartus mažesni nei leistinos normos”, - sakė A.Dirvinskas.

Jis džiaugiasi, kad atvirumas bei skaidrumas padėjo užmegzti glaudų ryšį su vietos gyventojais ir pelnyti jų pasitikėjimą.

„Glaudžiai bendraujame su artimiausiomis Bridų, Medelyno bendruomenėmis. Mūsų įmonės politika – skaidrumas, viešumas, atvirumas – tikrai davė rezultatų. Kasmet kviečiame bendruomenes į susitikimą, viešiname savo investicijas, veiklos bei aplinkosauginius rodiklius, veiklos planus kitiems metams“, – sako „Toksikos“ vadovas.

Remiamas turinys