Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Stopkadras @ Youtube
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Startuoja paskutinioji Tokijo olimpinių žaidynių savaitė, tapsianti paskutiniu šansu atletams įrodyti, jog jie yra verti aukso medalio. Ilgai laukta olimpiada, nukelta dėl koronaviruso krizės, neapsiėjo be įvairių kontroversijų, skandalų ar tiesiog kvapą užgniaužusių akimirkų. O kur dar įvairiausi pavykę ir nepavykę statymai dėl varžybų baigties.
Štai keli įvykiai, liepą ir rugpjūtį prikaustę pasaulio žiūrovų dėmesį prie Tokijo olimpiados.
Antisemitiniai juokeliai
Jau pati 2020-ųjų Tokijo olimpiados atidarymo ceremonija virto tikru skandalu, kai likus vos kelioms valandoms iki oficialaus žaidynių starto naujame Nacionaliniame stadione vienas aukšto rango šio renginio organizatorius buvo nušalintas dėl juokelių, kuriuos praeityje pasakė apie Holokaustą.
Komikas ir vienas iš Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos kūrybinių direktorių Kentaro Kobayashi buvo atleistas, kai į viešumą iškilo jo antisemitiniai juokeliai, pasakyti 1998-aisiais, įskaitant frazę „pažaiskime Holokaustą“. Pats Kobayashi vėliau atsiprašė gerbėjų dėl tokio „kvailo žodžių pasirinkimo“ ir teigė besigailintis praeityje pasakytų frazių, tačiau žaidynėms tai prestižo tikrai nepridėjo.
Beveik 300 koronaviruso atvejų olimpiniame miestelyje
Japonus ypač neramina ir kita žaidynių pusė: spartus koronaviruso plitimas. Naujausiais duomenimis, rugpjūčio 2-ąją dar 17 žmonių, susijusių su olimpiada, nustatyti užsikrėtimai COVID-19 . Iš viso nuo žaidynių pradžios liepą užsikrėtė 276 atletai, jų personalas bei kiti su olimpiniais renginiais susiję asmenys.
Tokijuje koronaviruso atvejai olimpiados metu pasiekė naujas aukštumas. Nenuostabu, jog už galvos susiėmė ne tik patys japonai, bet ir žiūrovai: juk tereikia, kad iš rinktinių iškristų vienas pajėgus sportininkas, ir perniek nueis visos lažybos ir statymai.
Laimei, iš naujai patvirtintų atvejų nėra nė vieno atleto. Užsikrėtė 9 kontraktininkai, 6 olimpiados pareigūnai, vienas savanoris bei žiniasklaidos atstovas. Nė vienas asmuo nebuvo apsistojęs atletų miestelyje.
Iš viso iki šio šeštadienio į Japoniją atvyko jau 41 458 asmenys iš užsienio šalių. Šiuo metu Tokijuje dėl koronaviruso įvesta nepaprastoji padėtis.
Baltarusių olimpietę bandyta per prievartą parskraidinti į namus
Baltarusijos režimas siekia itin toli. Rugpjūčio 1-ąją, vėlyvą sekmadienio vakarą, bandyta prievarta į lėktuvą įsodinti ir grąžinti baltarusių olimpietę Krysciną Cimanouskają. 24-erių sprinterė dėl to nedalyvavo moterų 200 metrų bėgimo rungtyje olimpiniame stadione. Manoma, jog ji prašysis politinio prieglobsčio Europoje.
Kelią tarp olimpietės ir režimo perbėgo juoda katė po to, kai sportininkė viešai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, nes ši neįspėjusi užregistravo ją į moterų 400 metrų estafetės rungtį Tokijuje.
„Pasirodo, mūsų didieji viršininkai, kaip visada, viską nusprendė už mus“, – sakė K. Cimanouskaja vaizdo įraše, paskelbtame jos „Instagram“ paskyroje. Jis šiuo metu jau nepasiekiamas. „Jie nusprendė viską padaryti man už nugaros“, – piktinosi sportininkė.
Sportininkė taip pat prašė Tarptautinio olimpinio komiteto įsikišti ir įspėjo, jog ją bandoma išgabenti iš šalies be jos sutikimo.
Gerbėjus pribloškė jamaikiečio atleto užsispyrimas
To numatyti negalėjo jokios lažybos. Šuolių į tolį čempionas Tajay Gayle‘as pateko į savo rungties finalą Tokijo olimpiadoje, nepaisydamas rimtos traumos ir didelio skausmo, bei tokiu būdu užsitarnavo viso pasaulio pagarbą.
24-erių jamaikietis, kuris 2019-aisiais laimėjo auksą Pasaulio lengvosios atletikos čempionate, sugebėjo pakliūti į olimpinių žaidynių finalą liepos 31-ąją, nušokęs tikrai įspūdingą rezultatą – net 8,14 m. Tai jam pavyko tik iš trečio karto. Pirmas ir antras jo šuoliai buvo nesėkmingi. Atletas griūdamas susižalojo kelį, ir prieš trečiąjį savo šuolį negalėjo pats pakilti.
Vis dėlto, nepaisydamas skausmų Gayle‘as galiausiai šlubčiodamas atliko trečiąjį šuolį, kuris buvo sėkmingas. Šis stulbinantis pasiekimas nepraslydo pro akis olimpiados fanams socialiniuose tinkluose, ir jamaikiečio drąsa bei užsispyrimas nepaliko abejingų.
Gerbėjai jau svarstė, galbūt trauma leis atletui pirmadienį varžytis šuolių į tolį olimpiniame finale. Juk gal sėkmė nusišypsos ir statymai internetu padarys savo, o Gayle‘as ant kaklo kabinsis medalį? Visgi, nors atletas rungtyje ir pasirodė subintuotu keliu, prasimušti iki lyderių jam nepavyko – nors ir sukaupęs visas jėgas, jamaikietis liko 11-oje pozicijoje.