REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 25 d. 18:42

Tiriant sektos veiklą ekshumuoti iš viso 83 žmonių palaikai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


265427

Kenijos tyrėjai antradienį iš masinių kapaviečių, susijusių su bado kultu, ekshumavo dar 10 kūnų, taigi iš viso aukų skaičius išaugo iki 83, sakė įvykio vietoje buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Būgštaujama, kad aukų skaičius gali dar labiau padidėti.

Gavusi pranešimą apie Paulo Mackenzie Nthenge (Polo Makenzio Ntengės), kuris, kaip teigiama, liepdavo sekėjams badauti, kad jie galėtų „susitikti su Jėzumi“, sektą, policija kelias dienas naršė Šakaholos mišką netoli Indijos vandenyno pakrantėje įsikūrusio Malindžio.

Baltais kombinezonais vilkintys gelbėtojai ekshumavo 10 žmonių, tarp kurių buvo trys vaikai, palaikus iš negilių kapų, taip pat rado du išsekusius išgyvenusius žmones, pranešė AFP žurnalistas.

Šis liūdnas atradimas sukrėtė visą šalį, o prezidentas Williamas Ruto (Viljamas Rutas) pažadėti susidoroti su religiniais judėjimais, kuriuos jis pavadino nepriimtinais.

Daugėjant aukų, valstybinės Malindžio ligoninės vadovybė antradienį įspėjo, kad morge trūksta vietos kūnams laikyti, o jo pajėgumai jau gerokai viršijami.

„Ligoninės morge telpa 40 kūnų“, – sakė ligoninės administratorius Saidas Ali ir pridūrė, kad pareigūnai kreipėsi į Kenijos Raudonąjį Kryžių dėl šaldytuvų.

Manoma, kad kai kurie Tarptautinės Gerosios Naujienos Bažnyčios sekėjai vis dar gali slėptis krūmuose aplink Šakaholą ir jiems gresia mirtis, jei nebus greitai surasti.

Teisių gynimo grupės „Haki Africa“, kuri pirmoji kreipėsi dėl šio klausimo į policiją, vykdomasis direktorius Husseinas Khalidas (Huseinas Chalidas) paragino pareigūnus atsiųsti daugiau gelbėtojų, kurie 325 hektarų miško teritorijoje ieškotų išgyvenusiųjų.

„Kiekvieną dieną didėja tikimybė mirti dar daugiau žmonių“, – sakė jis AFP.

„Siaubas, kurį matėme per pastarąsias keturias dienas, yra traumuojantis. Niekas neparengia vaikų, palaidotų negiliose masinėse kapavietėse, vaizdui“, – pridūrė jis.

Tyrėjai AFP sakė, kad rado kūnų, suguldytų į negilias duobes, o viename kape buvo iki šešių žmonių). Kiti buvo tiesiog palikti lauke ant žemės.

Policijos generalinis inspektorius Japhetas Koome (Džafetas Kumė) pirmadienį žurnalistams sakė, kad 29 žmonės buvo išgelbėti ir nugabenti į ligoninę.

„Nepriimtina ideologija“

Šalies vidaus reikalų ministras Kithure Kindiki (Kiturė Kindikis) paskelbė, kad antradienį planuoja aplankyti įvykio vietą, o W. Ruto pažadėjo imtis veiksmų prieš tokius pastorius kaip P. M. Nthenge, „kurie nori panaudoti religiją keistai, nepriimtinai ideologijai propaguoti“, ir palygino juos su teroristais.

Kenijos pareigūnams stengiantis išsiaiškinti tikrąjį „Šakaholos miško žudynių“ mastą, kyla klausimų, kaip kultas galėjo veikti nepastebėtas, nors P. M. Nthenge prieš šešerius metus atkreipė policijos dėmesį.

2017 metais teleevangelistas pirmą kartą buvo suimtas dėl kaltinimų radikalėjimu po to, kai ragino šeimas nesiųsti vaikų į mokyklą, sakydamas, kad Biblija nepripažįsta švietimo.

Pasak vietos žiniasklaidos, praėjusį mėnesį P. M. Nthenge vėl buvo suimtas po to, kai nuo badavimo mirė du vaikai.

Jis buvo paleistas už 100 000 Kenijos šilingų (apie 640 eurų) užstatą po to, kai policijai surengus reidą Šakaholos miške, pasidavė.

Byla bus nagrinėjama gegužės 2 dieną.

Kenijos Raudonasis Kryžius pranešė, kad Malindžio pagalbos tarnybai pranešta apie 212 dingusių žmonių, iš kurių du pavyko suvesti su savo šeimomis.

Ši byla paskatino raginimus griežčiau kontroliuoti kraštutines denominacijas šalyje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA