PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 10 d. 14:46

Tiriamųjų darbų konkurso laureatų tarpe – ir visaginietė!

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


120861

Kovo 7 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tiriamųjų darbų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkurso organizatorė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Mokiniai iš Lietuvos mokyklų čia pristatė savo atliktus tiriamuosius darbus. Juos vertino garbi dvylikos ekspertų komisija. Šio konkurso dalyviai yra III–VIII klasių mokiniai. Šių metų konkurso tematika buvo gana įvairi. Buvo pristatomi atlikti tiriamieji, taikomieji, kūrybiniai darbai, stebėjimai, mokslinės hipotezės, įvairios idėjos, eksperimentai iš fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų sričių. Buvo pateikta net 60 darbų. Po atidarymo prasidėjo darbų pristatymai vertinimo komisijos ekspertų grupėms.

Visagino „Verdenės“ gimnazijos 3 a klasės mokiniai Livija Jatkevičiūtė, Miglė Petrylaitė, Liana Lovkytė, Paulius Satkūnas ir Artur Bugrov (mokytoja Danguolė Savičienė) pristatė tris darbus. Mokiniai padrąsindami ir papildydami vienas kitą gražiai pasakojo, aiškino, ką stebėjo, ką matė, kokius vyksmus, kokius procesus nagrinėjo, ką naujo pastebėjo ir sužinojo, kokius rezultatus pasiekė atlikdami tiriamąjį darbą. Mokinių darbai gavo aukštus įvertinimus, o Livija Jatkevičiūtė tapo konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ laureate.

Mokiniams tiriamasis darbas ir konkursai yra tarsi savotiškos kūrybinės dirbtuvės, naujų pažinčių, idėjų, diskusijų ir racionalių, veiksmingų mokslo problemų sprendimo būdų paieškos laikas. Anksti patirtas pažinimo džiaugsmas, analitinio mąstymo pradmenys – tai milžiniška paskata studijuoti, siekti, tobulėti.

„Mums patiko tiriamasis darbas, kuriame buvo demonstruojamas robotas gelbėtojas. Taip pat buvo įdomu klausytis ir paskaitos apie saugų eismą“ (Artur ir Paulius).

„Mums patiko du pranešimai: „Kur dingo gravitacija?“ ir „Lietuvos vaikų laimės indeksas“. Smagu buvo konkurso atidarymo metu, nes vyresnieji mokiniai gražiai šoko. Įdomu buvo ruoštis, dėlioti priemones savo darbo pristatymui. Įdomu buvo stebėti, kaip pristatinėja darbus kiti mokiniai“ (Livija ir Miglė).