Tinkamas eismui sąlygas sunku užtikrinti ir didžiausio intensyvumo keliuose

Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kelininkai sako, kad dėl besitęsiančio snygio, vėjo, pūgos ir plikledžio penktadienio vakarą sunku užtikrinti eismo sąlygas net ir didžiausio intensyvumo keliuose.

„Dedamos maksimalios pastangos, tačiau pastarąją parą fiksuojama neeilinė situacija: besitęsiantis snygis, vėjas, vietomis pūga, plikledis“, – rašoma bendrovės „Kelių priežiūra“ pranešime.

Sudėtingiausios eismo sąlygos yra pietų Lietuvoje, Vilniaus, Trakų, Kauno ir Kėdainių rajonuose. 

Dėl snygio keliai vėl greitai padengiami nauju sniego sluoksniu, dėl pustymo beriamos tirpdymo medžiagos nespėja tinkamai veikti, todėl vos baigus darbus, jie nedelsiant kartojami.

Panaši orų situacija Lietuvoje stebėta trečiadienį, kovo 8-ąją, kuomet dirbo apie 350 mechanizmų, sunaudota daugiau nei 3 tūkst. tonų druskos, daugiau nei 1 tūkst. tonų mišinių, 836 kubiniai metrai tirpalo.

Kiek geresnė situacija šiuo metu yra šalies vakarinėje ir šiaurinėje šalies pusėje, čia pagrindinių kelių dangos drėgnos arba šlapios, slidūs tik mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai.

„Kelių priežiūra“ primena, kad vairuotojai turėtų išlaikyti ypatingą atidumą važiuodami atokesniais keliais, vengti staigių manevrų, rinktis saugų, mažesnį nei leistiną, greitį, įsitikinti, kad automobilio padangos tinkamos žiemos sąlygoms. Taip pat prašoma planuoti daugiau laiko kelionėms, nes sąlygos nėra paprastos.

Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti www.eismoinfo.lt. Taip pat paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871 arba numeriu 8 (5) 232 9677, vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.