REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2020 m. Liepos 17 d. 16:52

Tikslus pedagogų trūkumas Panevėžyje paaiškės prieš pat mokslo metų pradžią

Panevėžys

RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr. Velžio gimnazijos direktorius R. Baltušis sakė, kad nors gimnazijoje mokytojų netrūksta, problemų yra, nes sunkiausia rasti aukštos kvalifikacijos pedagogą.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


138903

Kasmet pasibaigus mokslo metams pastebimas vis didesnis mokytojų trūkumas. Situacija paradoksali – Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo visoje šalyje ieško per pusantro tūkstančio pedagogų, nors mokyklų vadovai neranda darbuotojų. Užimtumo tarnybos teigimu, ne visi mokytojai nori vykti dirbti į atokesnes vietoves.

Suskaičiavo prašymus

Užimtumo tarnyboje Panevėžio skyriaus vadovė Audronė Biguzienė pateikė informaciją, kiek turi įregistruotų prašymų dirbti mokytojo darbą Panevėžio mieste ir rajone.

„Iš viso turime 24 prašymus. Pateikiu bendrą informaciją, kokių specialybių mokytojų trūksta Panevėžio mieste ir rajone. Daugiausia reikia pradinio ugdymo mokytojų – dešimt. Anglų kalbos – keturių, biologijos ir kūno kultūros – po du, o kitų specialybių biologijos, dailės ir technologijų, prancūzų kalbos, informatikos, lietuvių kalbos, rusų kalbos ir tikybos – po vieną specialistą“, – informavo A. Biguzienė.

Mokės už keliones

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus paaiškino, kad, birželio 25 dienos duomenimis, rajone buvo ieškoma 10 pedagogų.

„Reikia informatikos, tikybos, chemijos, psichologijos, matematikos, mokytojų padėjėjų, neformaliojo vaikų švietimo (šokių ir sporto) programų ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų“, – suskaičiavo trūkstamus specialistus skyriaus vedėjas.

Jis pristatė, kokius sprendimus priėmė Panevėžio rajono savivaldybės taryba:

„Rajono taryba prieš porą metų patvirtino sprendimą dalinai apmokėti keliones į darbą važinėjantiems pedagogams. Dalinis apmokėjimas yra nuo vieno iki trijų eurų, priklausomai nuo nuvažiuotų kilometrų. Trys eurai mokami tiems, kurie nuvažiuoja daugiau kaip 26 km. Panevėžio rajono 7 gimnazijose 2019–2020 metais dirba 216 mokytojų, iš jų važinėja į darbą 172 (79,6 procentai).“

„Priimame bet ką, o ne rimtus specialistus. Įdarbiname tokius, kurie niekur nepritampa, o priėmus – reikia mokytojus mokyti, kaip dirbti su vaikais. Jaunų specialistų jau kone penkerius metus nesame matę. Iki rugsėjo 1 dienos į Velžio gimnaziją priimsime 9 naujus specialistus. Beje, gerus specialistus mokyklos vilioja, bet jie ir dirba ne vienoje mokykloje“, – VELŽIO GIMNAZIJOS DIREKTORIUS R. BALTUŠIS

Pasak K. Rimkaus, surinkti duomenis parodė, kiek kasmet iš rajono mokslo įstaigų išeina mokytojų.

„Per 5 praėjusius mokslo metus iš 7 gimnazijų vidutiniškai kasmet išeina 6 mokytojai dėl turimų kelionės išlaidų į darbą. Gimnazijų direktoriai siūlo apmokėti visas kelionės išlaidas neatsižvelgiant į važiuojamą atstumą. Tokia galimybė bus svarstoma“, – tvirtino K. Rimkus.

Jauni neateina

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis sakė, kad nors gimnazijoje mokytojų netrūksta, problemų yra, nes sunkiausia rasti aukštos kvalifikacijos pedagogą.

„Priimame bet ką, o ne rimtus specialistus. Įdarbiname tokius, kurie niekur nepritampa, o priėmus – reikia mokytojus mokyti, kaip dirbti su vaikais. Jaunų specialistų jau kone penkerius metus nesame matę. Iki rugsėjo 1 dienos į Velžio gimnaziją priimsime 9 naujus specialistus. Beje, gerus specialistus mokyklos vilioja, bet jie ir dirba ne vienoje mokykloje“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.

Jis taip pat užsiminė apie Švietimo ministerijos investicijas į pedagogų rengimą:

„Sunkiausia rasti aukštos kvalifikacijos pedagogą, kuris galėtų kokybiškai parengti mokinius. Nors Švietimo ministerija sako investuojanti į pedagogų rengimą – šiemet pasirinkusiesiems pedagogikos studijas skiriamos 300 eurų stipendijos, bet klausimas, ar baigę studijas jie pasirinks darbą rajonų mokyklose.“

Skaičiai bus tikslinami

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Gabrėnienė informavo, kiek pedagogų trūksta miesto mokykloms.

„Gegužės–birželio mėnesių statistika rodo, kad reikėjo 37 specialybių mokytojų. Daugiausia – septynių – reikėjo ikimokyklinio ugdymo mokytojų, po penkis – matematikų ir pradinio ugdymo, keturių – psichologų. Kitų specialybių – po vieną ar du. Informacija dar bus tikslinama rugpjūčio mėnesio pabaigoje – prieš pat mokslo metų pradžią“, – sakė A. Gabrėnienė ir teigė, jog pedagogų trūkumą jaučia bene visos Lietuvos mokyklos.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA