PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Balandžio 20 d. 09:49

Tiksliam diagnozių nustatymui Rezus.lt klinikoje – modernūs ultragarsiniai tyrimai

Šiauliai

Inga VaranavičienėŠaltinis: Etaplius.lt


213402

Ultragarsiniai tyrimai yra instrumentiniai tyrimai, kurių metu ultragarso bangų pagalba gaunama medicininė informacija, kitaip – vaizdai apie žmogaus sveikatos būklę. Ultragarsinis tyrimas arba echoskopija nekenksminga ir itin naudinga procedūra. Rezus.lt klinika siūlo naujausią ultragarsinę įrangą ir tikslias procedūras jų pagalba. Apie tai kalbamės su šios klinikos gydytoju echoskopuotoju Dariumi Dicevičiumi.

Klinikoje – nauja moderni technika

Ultragarsiniai tyrimai yra atliekami pasiruošusių gydytojų specialistų. Šie tyrimai naudingi beveik visose medicinos srityse – tiriant pilvo organus, skydliaukę, inkstus, širdį, krūtis, kraujagysles, akis, odą ir t.t.

„Ultragarsinio tyrimo (echoskopijos) tikslumas priklauso nuo gydytojo echoskopuotojo kompetencijų toje srityje. Todėl sudėtinguose tyrimuose medikai specializuojasi ir gilina žinias. Be viso to – net ir geriausiam specialistui reikalinga šiuolaikiška ir patikima aparatūra“, – sako ilgametę patirtį turintis D. Dicevičius.

Rezus.lt klinika pacientams siūlo itin aukštos kokybės paslaugas. Gydymo įstaiga yra įsigijusi naujausiomis technologijomis paremtą PREMIUM klasės ultragarsinį aparatą, kuris turi visus reikiamus priedus ir daviklius, užtikrinančius tikslų vaizdą.

„Džiugu, kad dabartinės ultragarso technologijos leidžia įvertinti ne tik organo, audinio ar darinio vaizdą, bet ir organo judėjimą, minkštumą, kraujotaką ar greitį ir panašiai“, – sako gydytojas echoskopuotojas.

Itin naudingi diagnozuojant įvairias būkles yra ultragarsiniai multiparametriniai tyrimai. Tai procedūra, kurios metu padaroma daugiau tyrimų, nei atliekant įprastą echoskopiją. Tyrimas leidžia daryti tikslesnes išvadas.

„Vienas iš pavyzdžių – esant kepenų suriebėjimui galime įvertinti vaizdą, išmatuoti kepenų standumą, kuris nusakys, kiek vystosi fibrozė-cirozė, ar tai pavojinga. Įvertins kraujotakos sutrikimus. Visa tai leidžia parinkti ligos stebėjimo ir gydymo taktiką“, – paaiškina D. Dicevičius.

Kol nebuvo ultragarsinių multiparametrinių tyrimų, pacientams tekdavo atlikti skausmingesnius ir šalutinių poveikių turinčius invazinius tyrimus – biopsiją. Todėl atsiradusios naujos technolgijos atnešė daug naudos.

 

Kontrastiniai ultragarsiniai tyrimai – naujovė Rezus.lt pacientams

Pasaulyje išpopuliarėję, o Lietuvoje dar tik kelią į gydymo įstaigas besiskinantys kontrastiniai ultragarsiniai tyrimai yra proveržis medicinoje. CEUS (angliškai – contract enhanced ultrasound) trumpiniu vadinamo tyrimo metu į veną ar ertmę leidžiant kontrastinę medžiagą, galima pamatyti to, ko nepavyksta pamatyti įprastų tyrimų metu – net smulkias kraujagysles ar kapiliarus.

„Tai naujausia ir sparčiausiai besivystanti ultragarso kryptis pasaulyje, kuri iš esmės panaikino didžiausią ultragarso trūkumą lyginant su magnetinio rezonanso tyrimais“, – paaiškino D. Dicevičius.

CEUS tyrimas leidžia medikams tiksliau įvertinti įvairias būkles – cistas, kraujagysles, kepenų ir inkstų cistas. Kontrastinė medžiaga prieš tyrimą suleidžiama į veną, ji nekensminga ir netrukus pasišalina iš organizmo. Dėl to tinkama tirti ir pacientus, kurie serga inkstų ir kepenų nepakankamumu. Tradiciniai tyrimai – KT ar rentgenologiniai tokiems ligoniams buvo nerekomenduojami, todėl kontrastinis ultragarsas padėjo išspręsti šią problemą.

Ultragarso nauda atliekant intervencijas ir gydant plaučių ligas

Nekenksmingo žmogui ultragarso panaudojimas yra itin platus. Patyrę medikai echoskopiją pasitelkia ir minimalioms itervencijoms atlikti. Būtent procedūrų metu atliekamas ultragarsas leidžia pataikyti adata ar kitu instrumentu daug preciziškiau bei išvengti komplikacijų ar nepageidaujamų nuokrypių. Medikas, atlikdamas interveciją, vadovaujasi echoskopo siunčiamu vaizdu ir visos procedūros metu mato kur ir kaip keliauja adata. Tai itin naudinga punktuojant skydliaukės, krūties mazgus, limfmazgius, sąnarius ar sausgysles ar atliekant kur kas sudėtingesnius tyrimus, kai reikia paimti audinių mėginius iš kepenų, inkstų ar kitų organų.

Ultragarsiniai tyrimai pasitarnauja ir norint be rentgeno pagalbos pamatyti plaučių ir krūtinės ląstos būklę. Tai ypač išpopuliarėjo pandemijos laikotarpiu.

„Daugelis sunkių Covid-19 pacientų buvo prijungti prie aparatūros ir ne visus juos buvo galima transportuoti ir atlikti įprastą rentgeną ar kitus tyrimus. Askultuojant ne visada pakanka informacijos apie tai, kas vyksta plaučiuose. Todėl būtent ultragarsas padėjo stebėti ligonių būklę ir tikslingai juos gydyti“, – sako D. Dicevičius.

Patyrę ir nuolat savo žinias ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gilinantys Rezus.lt gydytojai pagal Jūsų nusiskundimus ar Jūsų gydytojo nuomonę patars, kokie ultragarsiniai tyrimai jums galimi ir reikalingi, koks reikalingas tinkamas pasiruošimas ištyrimui. Registruotis tyrimams būtina iš anksto tel. +37068517183.

Daugiau informacijos: www.rezus.lt

Remiamas turinys