REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 10 d. 12:14

Tik sukčiai siekia išgauti internetinės bankininkystės duomenis

Šiauliai

Asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento darbuotojai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai jų telefonu neprašys. (Etaplius.lt archyvo nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


59599

Telefoniniai sukčiai Šiaulių apskrityje vėl aktyvūs – jie įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informacijos, susijusios su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis.

72 metų Šiaulių rajono gyventoja neteko banko sąskaitoje laikytų santaupų. Policijos ir banko darbuotojais apsimetę sukčiai iš pensininkės pagrobė beveik 12 tūkst. Eur.

Pensininkei į laidinį telefoną paskambinęs sukčius prisistatė pinigų plovimo bylas tiriančiu pareigūnu ir pranešė, kad aferistai prisijungė ir vagia pinigus iš jos sąskaitos. Tai patvirtino ir į pokalbį įsijungęs vyras, apsimetęs banko darbuotoju. Jie abu paprašė elektroninės bankininkystės kodų. Išsigandusi pensininkė kodus padiktavo ir iškart neteko 6 tūkst. Eur, o kitą dieną – dar 5 tūkst. 950 Eur.

Nors su banko darbuotojais susisiekusiems policininkams pavyko sustabdyti 4 tūkst. Eur pervedimą iš vienų sąskaitų į kitas, tačiau pagrobta suma yra labai ženkli.

Tikėtina, kad nuo tų pačių telefoninių sukčių nukentėjo ir 61 metų Radviliškio rajono gyventoja. Bankininku apsimetusiam sukčiui pavyko apgauti moterį. Ji neteko 1 150 Eur.

Policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento darbuotojai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai jų telefonu neprašys.

Konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje, taip pat paimti paskoloms iš kreditą teikiančių bendrovių.

Sukčiai, sužinoję šią konfidencialią informaciją, t. y. internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, gali paimti greitojo vartojimo kreditų iš šias paslaugas teikiančių bendrovių arba žaibiškai ištuštinti sąskaitą.

Policija įspėja: būkite atidūs ir neatskleiskite konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų nei nepažįstamiems, nei pažįstamiems asmenims, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuokite giminaičius, pažįstamus, kaimynus, ypač sulaukusius garbaus amžiaus.

Šiaulių apskrities VPK pareigūnai primena:

  • Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų.
  • Neatskleiskite savo vardo, pavardės, asmens kodo, elektroninės bankininkystės duomenų (PIN ar prisijungimo kodų).
  • Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
  • Niekada neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamam asmeniui.
  • Apie skambutį papasakokite patikimam žmogui, kuris padės situaciją įvertinti adekvačiai.
  • Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.

Etaplius.lt informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA