REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2022 m. Liepos 25 d. 15:58

Tiesa ir mitai apie langus: ar tikrai juos renkamės visam gyvenimui?

Lietuva

„Alfestus“ nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


241220

Statant naują būstą ar renovuojant seną, tenka spręsti ir langų pasirinkimo klausimą. Dažnas nori, kad langai ilgai tarnautų, būtų patvarūs, nereikalautų papildomos priežiūros. Svarbi yra ir kaina – išlaidauti nesinori, bet pataupyti, rodos, irgi nederėtų – juk langus renkamės ne vieniems metams. Visgi yra tokių žmonių, kurie tiki, kad langai jiems tarnaus visą gyvenimą. Tiesa tai ar melas?

Kokių dar įsitikinimų apie langus teko girdėti, tikėti ar ne tokiais mitais, pataria UAB „Alfestus“ direktorius Edvinas Grikštas.

Aliuminis traukia šaltį, plastikas kenksmingas, o medis – supus?

Renkantis langus, pirmiausia reikia pagalvoti, kokį profilį pasirinkti – medį, plastiką, o gal aliuminį? Apsispręsti nėra lengva, ypač kai apie kiekvieną medžiagą sklando įvairių gandų.

Turbūt daugeliui teko girdėti, kad medinių langų era jau baigėsi. Sakoma, kad šis variantas nėra ir labai patikimas – mediniai langai laikui bėgant gali supūti. Apie plastikinius langus irgi sklando įvairių idėjų, kurių dažniausia – plastikas kenkia sveikatai. O aliuminį profilį bijoma rinktis dėl to, kad jis esą traukia šaltį. Tiesa tai ar mitai?

„Alfestus“ nuotr.

„Mediniai langai – gerai izoliuoja garsą, tai klasika. Visgi renkantis tokius langus reikia įvertinti tai, kad medinis profilis reikalaus žymiai daugiau priežiūros ir dėmesio. Medinis rėmas bus impregnuotas, lakuotas, klijuotas, tad ir ekologijos čia nerasite. Kiti du variantai – plastiko ar aliuminio profilio langai, priežiūros nereikalaus. Galbūt teks sutepti vyrius, lankstus, bet pačiam profiliui priežiūra tikrai nėra reikalinga.

Dėl plastiko kenksmingumo jaudintis nereikėtų. Tai mitas, atėjęs dar iš tų laikų, kai plastikinių langų gamybos technologijos nebuvo tokios pažangios. Šiuolaikiniai plastikiniai langai tikrai yra saugūs, o jų cheminė sudėtis atitinka higienos normas.

Iki šiol gajus mitas, kad aliuminis pernelyg šaltas, tad ir patalpa, kurioje atsiras aliuminio langai bus vėsesnė. Šis įsitikinimas atėjęs dar iš tų laikų, kai aliuminio profiliai buvo tik pradėti gaminti. Dabar aliuminio langai savo šiluminėmis savybėmis visiškai atitinka plastiką, o kai kurios sistemos netgi yra šiltesnės už plastikinius langus ir visiškai tenkina A++ energinę klasę.

Visgi tiems, kurie abejoja, kurią medžiagą pasirinkti, siūlau langus palyginti su šaukštu. Su kuriuo šaukštu patogiau ir ilgiau valgysite – plastikiniu, mediniu, ar aliuminiu? Tas pats tinka ir renkantis langus“, – teigia E. Grikštas.

„Alfestus“ nuotr.

Užsandarinti langus galiu ir pats?

Norėdami sutaupyti žmonės dažnai patys griebiasi atlikti įvairius statybos ar apdailos darbus vietoj to, kad patikėtų šį darbą specialistams. Visgi taupymas kartais gali baigtis priešingai – rezultatas nebus toks, kokio tikėtasi, o galiausiai ir sumokėti teks daugiau. To reikėtų nepamiršti ir sandarinant langus. Daugeliui atrodo, kad tai nesudėtingas darbas, kurį be vargo gali atlikti kiekvienas. O kaip yra iš tikrųjų?

„Jeigu norite tikrai kokybiškai atlikto darbo, jį reikėtų patikėti specialistams. Dabar visi nauji namai turi atitikti A++ kategoriją. Norint to pasiekti, svarbu tinkamai užsandarinti langus. Montuodami langą, specialistai naudoja termoprofilį. Tada užklijuoja juostą, iš lauko ir vidaus uždengdami montavimo putą, kad ši nesudūlėtų. Tai labai svarbus aspektas.

Tačiau būna klientų, kurie renkasi kitą alternatyvą – lango profilį tvirtina metaliniais kabliais. Šis variantas pigesnis, bet turi vieną esminį minusą – lango negalima užsandarinti, o iš lauko atsiranda taškinis šalčio tiltas. Tada patys klientai bando apšildyti, užsandarinti langą, pasidaro apdailą. Ir tik atlikę sandarumo testą, pastebi, kad nesandaru yra būtent prie langų, ties sujungimu. Mūsų klaidos čia nėra. Langai būna sumontuoti teisingai, bet izoliacija padaryta netinkamai“, – aiškina įmonės „Alfestus“ vadovas.



„Alfestus“ nuotr.

Langų užteks visam gyvenimui?

Iki šiol yra tokių žmonių, kurie tiki, kad langas gali tarnauti kelis dešimtmečius ir daugiau. Dažnai vyresnio amžiaus žmonės sako: „Pasikeisiu langus ir mano gyvenimui užteks“. Tiesa tai ar mitas?

„Jeigu norite, kad langas išlaikytų tas pačias savybes, kuriomis pasižymėjo vos tik jį įdėjus, reikėtų po 10 metų pakeisti stiklo paketą, nes laikui bėgant jis išsihermetina. Renkantis plastikinį profilį, reikia pagalvoti, kad plastikas turi savybę išlinkti, todėl po 10 metų rekomenduojama keisti ne tik stiklo paketą, bet ir plastikinį profilį.

Ilgaamžiškesnis variantas – aliuminio profilio langas. Jis ilgiau išsaugo savybes, yra patvaresnis. Tokiu atveju užteks tik pakeisti stiklo paketą ir galėsite vėl mėgautis jaukia namų šiluma“, – sakė E. Grikštas.

Kontaktai:

Tel.: +370 41500270

El. paštas: info@alu.lt

https://www.alfestus.com/

https://www.facebook.com/UABalfestus/

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA