PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 7 d. 18:32

Tėvai piktinasi: sprendžiant darželio grupių trūkumo klausimą naudojamasi priešmokyklinukais

Šiauliai

Asociatyvi nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


75070

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ieškomi būdai, kaip išspręsti vietų lopšeliuos-darželiuose trūkumą piktina priešmokyklinukų tėvus. Naujienų portalui Etaplius.lt parašiusi skaitytoja, priešmokyklinuko mama, teigia nesuprantanti kodėl norima rasti sprendimą jų vaikų sąskaita, mat planuojama priešmokyklinukus perkelti kitur, o juos ugdyti nebe visą darbo dieną. Anot mamos, tėvams tokiu atveju tektų ieškoti sprendimų, kas jų atžalą prižiūrės, kol jie dirbs. Tuo tarpu Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė tikina, kad konkrečių sprendimų dar nėra, o kylančias problemas išspręsti dar galima.

Vienus išspiria, kad priimtų kitus

„Švietimo skyrius darželiuose „Pupų pėdas“ ir „Dainelė“ naikina priešmokyklines grupes ir likus tik keletui mėnesių praneša tėvams, kad nuo rugsėjo jie "išspiriami" iš darželio. Siūlo kitas priešmokyklines grupes mokyklose, kur vaikai būtų užimami tik iki 14 valandos. O ką tėvai turėtų daryti? 5-6metų vaikus palikti vienus, ar mesti darbus? Pagal dabar galiojančius įstatymus vienų vaikų negalima palikti jaunesnių nei 12metų! Visi tėveliai šokiruoti. Tiesa, pasiūlė ir pradinę mokyklą, bet ji tolokai nuo namų. Žodžiu, tai daroma tam, kad priimtų daugiau vaikų, sumažintų eiles, išspiria priešmokyklinukus. Labai negražus poelgis. Manau, kad turėjo tai pranešti gerokai anksčiau!“, – rašė pasipiktinusi mama.

Konkretaus sprendimo dar nėra

Naujienų portalas Etaplius.lt susisiekė su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktore Asta Lesauskiene. Anot jos, švietimo skyriaus tikslas šioje situacijoje tikrai nėra pabloginti vaikams buvusias sąlygas.

„Miesto Taryba yra patvirtinusi priešmokyklinių ugdymo grupių formavimo taisykles, kad, jeigu šalia yra kokia nors mokykla, tai į ją turi būti perkeliamos tos priešmokyklinio ugdymo grupės. Tačiau mes esame atviri. Jeigu tėvai pageidauja, turi būti toje mokykloje sudarytos sąlygos iki pat vakaro dirbti. Yra mokyklų, kurios dirba iki pusės septynių vakaro ir pan. Tame jūsų minimame procese dar nėra sprendimai priimti. Vyksta tėvų apklausa būtent tiems tėvų pageidavimams, bet pats principas yra toks, kad, jei aplinkui yra aštuoni darželiai, yra mokyklų ir jose galima daryti priešmokyklinio ugdymo grupes, tai jas ir siūloma ten daryti“, – aiškino A. Lesauskienė.

Anot jos, darželiuose priešmokyklinio ugdymo grupės gali likti tik tada, jei aplinkui nėra mokyklų ar jos neturi vietos. Jei vaikai vis dėlto būna perkeliami į mokyklas, grupės yra pritaikomos reikalingiems poreikiams tenkinti. Pavyzdžiui, kad tokiose priešmokyklinio ugdymo grupėse vaikas galėtų miegoti ar būti tiek, kiek reikia tėveliams sugrįžti iš darbo ir jį pasiimti.

Asta Lesauskienė neneigia, kad yra mokyklų, kuriose priešmokyklinio ugdymo grupės veikia trumpiau.

„Veikia tik tada trumpiau, kai tėvai sako, kad nereikia ilgiau. Tai mes, savivaldybė, finansuojam ir atsižvelgiam į viską. Tik tiek, kad dabar šiuo konkrečiu klausimu dar vyksta diskusijos. Dar sprendimai nepriimti. Mes dar tik eisim į Tarybą dėl to. Dabar vyksta procesas, gal kažkas tėveliams buvo neaišku“, – sakė Asta Lesauskienė.

Šis klausimas gali būti svarstomas jau pirmajame naujai išrinktos Šiaulių miesto Tarybos posėdyje. Tuomet bus aišku, kur konkrečiai bus perkeliamos priešmokyklinukų grupės, pagal kokį veiklos modelį jos dirbs – 4 valandas per dieną ar dar ilgiau. Yra trys veiklos modeliai. Kaip Taryba patvirtins, taip ir bus.

Ką daryti tėvams, norintiems, kad vaikas būtų užimtas visą dieną – kreiptis ir to prašyti konkrečios mokyklos ar, pavyzdžiui, rinkti parašus – pašnekovei buvo sunku įvardyti. Anot jos, geriausia kreiptis į Švietimo skyrių.

„Jeigu tėveliai nesusikalba ar kyla kažkokių neaiškumų, reikia kreiptis į Švietimo skyrių. Ir tada bandysime žiūrėti, kur ir kokia yra problema. Ar tikrai šalia esanti mokykla negali pasiūlyti ilgesnio darbo laiko. Gal yra kita mokykla. Mums reikėtų labai konkrečiai, kad tėveliai kreiptųsi ir tada pasiaiškintume“, – pokalbį baigė Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė.