Sportas2017 m. Rugsėjo 27 d. 09:54

Teniso klubų lygos nugalėtojų taurė iškeliavo į Klaipėdą

Klaipėda

15524

Klaipėdos „Baltic Tennis Club“ komanda tapo pirmąja Teniso klubų lygos čempione. Klaipėdiečiai triumfavo Lietuvos teniso sąjungos (LTS) ir projekto „TenisoNamai.lt“ rengiamo Lietuvos teniso klubų čempionato finalo ketverto varžybose, vykusiose SEB arenoje, Vilniuje.

Finaliniame lygos susitikime „Baltic Tennis Club“ 4-2 įveikė Vilniaus „Tennis Temptation“ pirmąją komandą. Čempionams atiteko lygos nugalėtojų taurė, 1000 eurų „Joma“ sportinės aprangos čekis, teniso kamuoliukų dėžė ir 20 kvietimų į visus kitą sezoną Lietuvoje vyksiančius Deviso taurės (Davis Cup) mačus.

Susitikime dėl trečiosios vietos Vilniaus „Tennis United“ klubas 4-2 pranoko Klaipėdos „Kogą“.

Teniso klubų lygos antrojo diviziono nugalėtoju tapo Druskininkų teniso klubas. Lemiamas dzūkų susitikimas su Utenos „Pasagos“ tenisininkais baigėsi lygiosiomis 3-3. Abi komandos tarpusavio mačuose laimėjo ir vienodą setų skaičių. Visgi suskaičiavus geimus, antrojo lygos diviziono nugalėtojų taurė atiteko druskininkiečiams. Trečia liko antroji „Tennis Temptation“ komanda, o ketvirti - „Verkių“ klubo tenisininkai.

LTS prezidentas Ramūnas Grušas džiaugėsi pirmuoju Teniso klubų lygos sezonu ir tikisi, kad kitais metais prie lygos starto linijos išsirikiuos dar daugiau komandų.

„Klubinio teniso mėgėjų čempionato Lietuvoje labai trūko. Prieš keletą metų buvo pavienių bandymų tai padaryti, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių tie projektai greitai išsikvėpdavo, todėl man labai smagu, kad mes ne tik skambiai pradėjome, tačiau ir puikiai pabaigėme pirmą naujojo projekto sezoną. Imame braižyti antrojo sezono kontūrus, tikiuosi, kad įkvėptos sėkmingos pradžios, prie lygos prisijungs ir šiemet sudvejojusios komandos. O baigdamas aš labai noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo: bendrovei „Telia“, mūsų partneriams „TenisoNamai.lt“, LTS komandai ir, žinoma, varžybų vyriausiajai teisėjai Beatai Zykienei“, - sakė R. Grušas.

Sezono uždarymo šventėje buvo apdovanoti ir naudingiausi lygos žaidėjai. Jais šiemet tapo „Baltic Tennis Club“ kapitonas Tomas Butvilas ir „Tennis Temptation“ žaidėja Eglė Jurkevičienė. T. Butvilas sezono metu iškovojo devynias pergales ir patyrė tik du pralaimėjimus. E. Jurkevičienė suklupo tik kartą per 10 mačų.

Specialiai Teniso klubų lygos finalui SEB arenoje buvo įrengta išmanioji aikštė. „Samsung“ technologijų ir sprendimų dėka žiūrovai realiu laiku galėjo sekti aikštėje esančių žaidėjų smūgių ir kamuoliuko sukimo greičius, mačo metu įveiktą distanciją, kitus panašius parametrus. Įvertinus sukauptą statistiką, 'Samsung“ prizai atiteko dar trims žaidėjams. Klaipėdietė Erika Buntienė paskelbta įvairiapusiškiausia lygos žaidėja, o vilniečiai Vytis Grabauskas ir Martynas Jocys, atitinkamai techniškiausiu ir ištvermingiausiu.

Dėl 2017 metų Teniso klubų lygos nugalėtojų vardo varžėsi 16 komandų ir beveik 250 žaidėjų iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos, Druskininkų ir Radviliškio. Komandų tarpusavio mačų baigtį lėmė šešių dvejetų susitikimų rezultatai - buvo žaidžiami trys vyrų, du mišrūs ir vienas moterų. Lygos varžybose negalėjo dalyvauti tenisą profesionaliai žaidžiantys ar žaidę sportininkai.

Iš viso per sezoną buvo sužaisti 192 dvejetų mačai.