PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Vasario 10 d. 15:16

Temos, kuriomis verta pasikonsultuoti su ginekologu

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


204241

Kalbant apie seksualinę ir reprodukcinę sveikatą, gali būti sunku suprasti, kas yra „normalu“ ir kas gali būti galimos sveikatos problemos simptomas.

Net jei jaučiatės gėdingai dėl tam tikrų problemų, jūsų ginekologas visa tai matė ir girdėjo daugybę kartų ir yra pasiruošęs jums padėti, o ne teisti.

1) Skausmingos mėnesinės.

Daugeliui moterų mėnesinės yra nemalonus periodas. Mėšlungis, krūtų ir galvos skausmai – tai tik keli dažniausiai pasitaikantys menstruacijų simptomai. Tačiau kai kurioms moterims mėnesinių skausmas gali būti neįtikėtinai stiprus. Jei mėnesinės labai skausmingos arba laikui bėgant pablogėjo, tai gali būti endometriozės ar gimdos fibromos požymis.

2) Neįprastas makšties kvapas.

Nors makšties kvapas gali būti nepatogi tema, svarbu pasikalbėti su savo gydytoju, jei jaučiate nemalonų žuvies kvapą arba pasikeičia jūsų įprastas kvapas, kuris trunka keletą dienų.

3) Ištinę guzeliai ar išaugos „ten apačioje“.

Gumbeliai dažnai yra gerybiniai, tačiau svarbu, kad gydytojas atliktų tyrimą, kai ką nors pajuntate.

4) Diskomfortas sueities metu

Labai svarbu pasikalbėti su gydytoju apie seksualinį diskomfortą. Jums gali būti nepatogu apie tai kalbėti, bet jūsų specialistas gali padėti paaiškinti ir išspręsti jūsų susirūpinimą.

Makšties sausumas: Daugelis moterų lytinių santykių metu patiria makšties sausumą. Jei jaunesnė moteris turi šią problemą ir jai ilgą laiką buvo taikoma kontracepcija, gali būti, kad joje nėra pakankamai estrogeno ir jai gali tekti pakeisti kontraceptines priemones i kitas. Jei moteris po menopauzės ir yra išsausėjusi, tai gali būti dėl mažo estrogeno kiekio, tokiu atveju gydytojas gali skirti makšties estrogenų.

Skausmas sekso metu: jei jaučiate skausmą sekso metu, išbandykite skirtingas padėtis, kad rastumėte tokią, kurioje jaustumėtės patogiai. Tačiau kartais jums vis tiek gali tekti pasikalbėti su gydytoju.

5) Šlapimo ar išmatų nelaikymas.

Šlapimo ar išmatų nelaikymas gali sukelti didelį stresą ir pakenkti jūsų gyvenimo kokybei. Daugelis moterų patiria šiuos simptomus po gimdymo, ypač jei jos pagimdė didelį kūdikį arba gimdė per makštį, kai prireikė žnyplių ar vakuumo. Kai moterims prasideda menopauzė, šie simptomai gali pablogėti.

6) Sumažėjęs libido.

Nors mažas lytinis potraukis yra dažnesnis nei daugelis moterų suvokia, svarbu pasikalbėti su savo ginekologu, kad išsiaiškintumėte jūsų susirūpinimo priežastį. Libido kartais gali paveikti vartojami vaistai arba tai gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis arba žinomos būklės šalutinis poveikis. Tokiais atvejais jūsų ginekologas gali nuspręsti, kokių medicininių intervencijų gali prireikti.

Tačiau kitų moterų menkas lytinis potraukis gali būti susijęs su moters seksualumo prigimtimi – kartais jūsų norą mylėtis ar būti intymiems gali paveikti dalykai, kurių jūs negalite valdyti, pavyzdžiui, stresas ar darbas. Moterys, turinčios ilgalaikius santykius, taip pat yra mažiau linkusios spontaniškai susijaudinti, palyginti su ankstyvaisiais jų santykių etapais.

Tokiomis aplinkybėmis jūsų ginekologas gali pateikti rekomendacijų, kurios padėtų jums natūraliai padidinti libido ir (arba) nukreipti jus pas atitinkamą specialistą.

Remiamas turinys