Veidai2021 m. Sausio 22 d. 15:24

Tema buvo apie tenisą, bet pokalbis krypo apie epidemiją

Akmenė

Roma JonikienėŠaltinis: Etaplius.lt


162684

Mūsų kraštietis Gintautas ADOMAITIS yra vienas geriausių tenisininkų, daug metų, nuo mokyklos laikų, garsinusių rajoną. Peržiūrėjusi jo pergalių sąrašą – praradau užsidegimą visas surašyti straipsnyje, nes informacija slėptųsi už varžybų, turų, turnyrų. Tik įrašykite kelis kodinius žodžius laukelyje (pavardę ir stalo tenisas) jums atgamins kelis puslapius viešos informacijos, kuri bus apie Gintautą. Kalba netikėtai pasisuko apie pašnekovo darbą. Jis studentas reabilitologas, kaip šimtai medicinos atstovų, dirba pirmosiose linijose, nes kitokių linijų ligoninėse nebėra, gelbėdamas pacientų gyvybes.

Teniso klubo „Mažoji raketė“ vadovė Loreta Avelienė apie Gintautą Adomaitį papasakojo daug nuoširdžių faktų: apie atkaklų vaiką, apie tokį pat jaunuolį ir apie jau suaugusį vyrą, kuris itin atkakliai siekia tikslo, nepamiršta gimtojo krašto, o tenisas – gyvenimą skaidrinantis užsiėmimas. Žinojau, kad Gintautas dirba ilgas valandas ir turi mažai laisvo laiko. Parašiau – gal ištaikytų kokią valandėlę. Nustebino atrašęs ir atsiprašęs, kad ne iškart atsiliepė. Pareigingumas ir bendraujant nugalėjo.  Gintautas Adomaitis dirba Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre – ligoninėje.  Treji metai praktikos Psichosocialinės reabilitacijos skyriuje. Jau kuris laikas medikai nebedirba ten, kur anksčiau, tad pasikeitė ir Gintauto kasdienybė. „Dabar, kadangi visam pasaulyje siaučia virusas,  buvau perkeltas į ūmiausią skyrių,  čia jau dirbu daugiau nei pusę metų“, – apie šiandieninį laiką pasakoja Gintautas.

Tenisininkas – medicinos studijas pasirinkęs vaikinas kilęs iš Akmenės. Studijos prasidėjo Kaune. Pirmus trejus metus studijavo Kauno kolegijoje, medicinos fakultete  vieną iš reabilitacijos šakų ergoterapiją.  Gintautas sako, kad reabilitaciją žmonės įsivaizduoja klaidingai – kad ji taikoma  tik lūžus rankai ar kojai. Bet yra ir kitokia reabilitacija  – galvoje vykstančių procesų, tai  ,,psichiatrinė reabilitacija”. „Dažniausia tokią diagnozę turintys pacientai tiesiog egzistuoja savyje ir niekaip iš tokios būsenos negali ištrūkti“, – apie studijų pobūdį ir darbą pasakojo Gintautas…

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, sausio 20 d., VIENYBĖJE.