PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 10 d. 08:28

Telšiuose pristatyta Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus praėjusių metų veiklos ataskaita

Telšiai

Etaplius.ltŠaltinis: Telšių rajono savivaldybės inf.


297567

Praėjusią savaitę Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus viršininkė Renata Mikaliūnė Telšių rajono savivaldybės atstovams, seniūnams, bendruomenių centrų atstovams, Užimtumo tarnybos, Visuomenės sveikatos biuro atstovams, NVO, savanoriams pristatė 2023 metų veiklos ataskaitą, pasakojo apie tarnybos veiklą, su susirinkusiais diskutavo aktualiomis temomis.

Šiaulių regiono skyriaus viršininkė R. Mikaliūnė pabrėžė, jog probacija – tai nuteistųjų priežiūra laisvėje, jiems suteikiant sąlyginę alternatyvą paskirtai laisvės atėmimo bausmei (arešto ar bausmės vykdymo atidėjimas ir lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigų). Probacijos specialistai tikrina, ar nuteistas asmuo atlieka teismo jam nustatytas pareigas, paskirtus įpareigojimus, laikosi draudimų. Taip pat individualiai dirba su nuteistuoju siekiant jo integracijos į visuomenę, vykdo įvairias resocializacijos priemones, bendradarbiauja su socialiniais partneriais padedant nuteistajam keistis.

Anot R. Mikaliūnės, Probacijos tarnybos prižiūrimi Telšių rajono savivaldybėje praėjusiais metais buvo 262 žmonės. Daugiausia tokių asmenų – Telšių mieste – 129. Tryškių seniūnijoje – 22, Varnių seniūnijoje – 19, Upynos seniūnijoje – 16, Luokės seniūnijoje – 7, Degaičių seniūnijoje – 18, Nevarėnų seniūnijoje – 8, Ryškėnų seniūnijoje – 11, Viešvėnų seniūnijoje – 17 ir Gadūnavo seniūnijoje – 15.

Teistų / atleistų nuo baudžiamosios atsakomybės už smurtą artimoje aplinkoje Telšių rajono savivaldybėje buvo 100, iš jų 15 moterų ir 85 vyrai.

Taip pat Telšių rajono savivaldybėje vykdyta nepilnamečių priežiūra. Tokių asmenų pernai mūsų rajone buvo 3.

Pažymėta, kad Telšiuose buvo vykdoma ne tik probacija, bet ir tokios bausmės kaip viešieji darbai, nemažai asmenų išklausė smurtinį elgesį keičiančias programas (Kognityvinė bihevioristinė individuali elgesio keitimo programa „Tik Tu ir Aš“, Grupinė programa smurto pavojų keliantiems asmenims „Intervencinė programa smurtautojams šeimoje“, Motyvacinė programa „Elgesys – Pokalbis – Pasikeitimas“ ir kt.), dirbo nemokamus darbus ar atlygino žalą.

Vyresnioji specialistė Mantė Zelmikaitė pristatė elektroninio monitoringo įrangą, apykojes, naudojamą stebėti asmenis, kuriems paskirta intensyvi priežiūra. Telšių rajone tokių asmenų per 2023 metus buvo 31.

Telšių krizių centro direktorė – Specializuotos kompleksinės pagalbos centro (SKPC) koordinatorė Dalia Pušinaitė apibendrino 2023 m. statistinę SKPC informaciją.

Po pristatymo susirinkusieji diskutavo aktualiais klausimais.