Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai

371450785_2346835002194012_5813736361916812131_n
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių kultūros centro inf.

Vaikų folkloro ansamblis ,,Čiučiuruks“ lapkričio 11 dieną koncertavo Vilniaus Rotušėje.

Gera nuotaika, pakilus jaudulys prieš sceninį pasirodymą, spalvingi kostiumai ir nė akimirkai nenutylantys muzikos garsai – Vilniaus Rotušėje vyko XII respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“  laureatų koncertas, jau dvyliktą kartą suburiantis šimtus folkloro mėgėjų ir puoselėjančių atlikėjų iš visos Lietuvos.

Tarp laureatų koncertavo Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ trio: Rusnė Zakaitė, Vaiva-Augustė Klingerytė, Jokūbas Beržinis bei ansamblis ,,Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė).

Šiais metais konkurse „Tradicijų paveldėtojai“ dalyvavo apie 600 atlikėjų iš įvairių Lietuvos regionų. Dalyviai varžėsi dviejose konkurso kategorijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba.

Konkurso organizatoriaus pagrindinis tikslas – saugoti Lietuvos įvairių tautų etninės kultūros paveldą, perteikiant jį vaikams, skatinti augančios kartos susidomėjimą tautinėmis tradicijomis, pagarbą ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, įtraukti jaunimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, aktyvinti folkloro atlikėjų veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti vaikų ir jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę.

Nuoširdžiai sveikiname laureatus.