Telšių ješivoje vyko rajono ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas

2f71ab2b3f235edbd726b296d59d5b3a8f283b894e6fd88841540781ec5ca17c
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Prieš naujuosius mokslo metus susirinkusius švietimo įstaigų vadovus sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Janina Bucevičė, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Lina Dijokienė.

Pasitarime taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė, jos pavaduotoja Daiva Tūmienė bei kiti skyriaus specialistai.

„Vasara prabėgo tarsi akimirka – ir vėl prasideda nauji mokslo metai, – susirinkusius vadovus sveikino Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus. – Savivaldybė mokyklų remontui šiemet skyrė išties nemažai lėšų. Buvo baigtas keisti apšvietimas visose įstaigose, sutvarkyta aplinka, įrengti kondicionieriai darželiuose, įkurta nauja darželio grupė. Padaryta ir daug kitų, sunkiai akimis matomų, bet būtinų darbų, sukuriančių geras sąlygas vaikams ugdytis, o mokytojams dirbti. Suprantama, kad tai toli gražu ne visos rajono ugdymo įstaigoms reikalingos investicijos. Bet kas iš tų investicijų, jeigu neinvestuosime į mokytoją. Nors ir nedaug, nors ir po truputį – šiemet pirmą kartą mokytojams suruošėme priemonių krepšelį. Tai pirmas žingsnis ir tikimės, jog kasmet šis mokytojų krepšelis tik didės.“

Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus už ilgametį ir profesionalų vadybinį bei pedagoginį darbą įteikė padėką Telšių meno mokyklos direktoriui Antanui Kontautui. Paskutinė vadovo darbo diena – rugpjūčio 31-oji. „Kiekvieno žmogaus gyvenime yra tam tikri etapai, kada vienas baigiasi, prasideda kitas, – dėkodamas ilgamečiui Meno mokyklos direktoriui kalbėjo meras. – Nuoširdžiai ačiū, kad skyrėte net 29 gyvenimo metus Meno mokyklos bendruomenei. Dėkoju už kūrybingą darbą ir linkiu Jums geros sveikatos bei sugebėjimo džiaugtis savo pasiekimais.“

Taip pat rajono vadovas pasveikino ir nuo rugsėjo 1 d. Telšių meno mokyklos direktoriaus pareigas pradėsiantį eiti Simoną Baliutavičių. „Netrukus duris atvers naujai sutvarkyta Meno mokykla – simboliška, kad ir vadovas naujas. Linkiu užkelti kartelę taip, kad aplinkiniai rajonai mums pavydėtų, o telšiškiai didžiuotųsi“, – spausdamas ranką S. Baliutavičiui sakė meras.

Sveikinimo žodį tarusi Telšių rajono savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė J. Bucevičė prabilo apie tamsiąją švietimo pusę: nesibaigiančios ir paskubėtos reformos, vėl kylantis mokytojų streikas dėl darbo sąlygų ir darbo užmokesčio problemų, kurių Vyriausybė nemato, bei daug kitų niuansų, trikdančių ugdymo procesus. O švietimo įstaigų vadovams Tarybos narė palinkėjo visada likti mokytojų pusėje ir jiems padėti.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė L. Dijokienė prisipažino, jog Rugsėjo 1-osios išvakarėse norėtųsi pozityvumo. Tačiau mokytojų nuotaikos rodo visai ką kita. L. Dijokienė vylėsi, jog sveikas protas nugalės ir su Vyriausybe bus rastas susitarimas. Sprendimą streikuoti ar ne profesinė sąjunga ketina priimti rytoj.  

L. Dijokienė pasidžiaugė geru dialogu, kuris užsimezgė tarp profesinės sąjungos ir Telšių rajono savivaldybės. O ugdymo įstaigų vadovams palinkėjo, kad į Savivaldybės mokytojams skirtą priemonių krepšelį šie įdėtų savo supratimą, empatiją, pagarbą, norą kalbėtis su mokytojais bei juos išgirsti.

Po sveikinimo žodžių švietimo įstaigų vadovai kibo į darbą. Pranešimą „Lietuvos ir Telšių švietimo būklė. Švietimo teisingumas“ susirinkusiems perskaitė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Strateginio planavimo skyriaus vyr. patarėja, dr. Rita Dukynaitė. O apie aktualijas ir perspektyvas pasitinkant 2023-2024 mokslo metus vadovams papasakojo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja L. Leinartienė.