Telšiškiai sėmėsi gerosios patirties Kuldygos mieste

Telšiškiai sėmėsi gerosios patirties Kuldygos mieste
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Telšių senamiestis: nukelti stogai“, Žemaitijos turizmo informacijos atstovai, kartu su keletu turizmo paslaugų teikėjų bei Telšių rajono savivaldybės administracijos komanda svečiavosi Kuldygos mieste – senamiestyje, įtrauktame net į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Vizito metu aplankytas centro partneris – Kuldygos technologijų ir turizmo technikumas. Su profesinės mokyklos atstovais kalbėta apie turizmo paslaugas, gidų ruošimą ir akreditavimą bei iššūkius, kylančius teikiant paslaugas. Pristatyti abiejų institucijų vykdomi projektai, pasidalinta gerąja patirtimi, diskutuota apie senamiesčių saugojimo tradicijas, turistų pritraukimą, miestų panašumus. Aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo gairės.
 
Vienas iš įdomių faktų – gidus kontroliuoja municipalinė policija (taip pat stebi miesto kameros). Policijos pareigūnai turi pilną teisę prieiti prie gido ir paprašyti pateikti ar turi tam skirtą licenciją.   
 
Didžiausia išvykos pridėtinė vertė – susitikimas su kolegomis Kuldygos turizmo informacijos centre, kurio metu sutarta dėl bendrų projektų ir turistų nukreipimo į Telšius ir Kuldygą.
 
O kaip geriausiai pažinti miestą? Aišku, tik per žaismingo gido vedamą ekskursiją! Ypač, jei kolegoms savo darbo paslaptis atskleidžia nepakartojama Kuldygos gidė Inga Trusmina, vairuodama „Rumbabuss Kuldyga" atvirą autobusiuką. Manome, kad tokia transporto priemonė būtų itin naudinga ir Telšiuose, kuri dar labiau pritrauktų turistus ir leistų teikti kitokio pobūdžio ekskursijas.
 
Apie Latvijos Veneciją – Kuldygą teko girdėti ne vieną istoriją, bet ją pamatyti ir patirti gyvai – visai kas kita. Viešnagės metu įsitikinta, kad turizmo paslaugų teikėjai dirba dėl kiekvieno svečio ir teikia kokybiškas paslaugas, o likę suvenyrai ir lankstinukai apie Žemaitijos sostinę, paskatins latvius pabuvoti ir Telšiuose.
 
Ekskursijos metu aplankyta ir viena labai įdomi vieta – David Klavins fortepijonų gaminimo įmonė. Pagrindinė įmonės veikla – ypatingo dizaino akustinių fortepijonų konstravimas. David Klavins 1976 m. Vokietijoje įkūrė savo pirmąją fortepijonų restauravimo įmonių, o dabar ji veikia ir Kuldygs mieste. Įmonės savininkas dirbdamas nagrinėjo veiksnius, daugiausia lemiančius fortepijono akustines charakteristikas. Tai paskatino jį suprasti fortepijono veikimo principus ir pradėjo mąstyti apie naujų fortepijonų kūrimą pagal savo atradimus ir principus. Po keturių dešimtmečių aktyvaus fortepijonų gaminimo, techniko ir koncertų derintojo darbo, dalyvavimo įvairiose  projektuose, Klavinas apsigyveno Latvijoje, kur daugiausia dėmesio skiria inovatyvių akustinių fortepijonų gamybai. Pagal pageidavimą pianinus gamina rankomis, Klavins Piano SIA yra netradicinių, avangardinių akustinių pianinų gamintojas numeris vienas daugelyje šalių. Jeigu atvyksite  į Kuldyga, labai kviečiame apsilankyti ir susipažinti ne tik su įmonės veikla, tačiau ir su neišdildomą įspūdį paliekančiu savininku.
 
Grįžtant namo, nepamiršta apžiūrėti ir susipažinti su  turizmo informacijos centru Saldus mieste bei apžiūrėti svarbiausius šio miesto lankytinus objektus.
 
Jei Telšiuose sutiksite žmones, kalbančius latviškai, žinokite, kad prie jų atvykimo prisidėjo ir Žemaitijos turizmo informacijos centras.