REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Vasario 23 d. 16:27

Telšiai pirmieji baigė tvarkyti karinio miestelio teritoriją

Telšiai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


29951

Buvusio karinio miestelio teritoriją rekonstravusi Telšių rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija) bendradarbiauja su URBACT programos projekto „MAPS“ dalyviais iš užsienio valstybių. Paskutinis tarptautinių partnerių susitikimas vyko vasario mėnesį Airijos Longfordo mieste. Susitikime dalyvavo ir Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Telšiuose atlikti darbai

Bemaž 16 ha užimanti Telšių buvusio karinio miestelio teritorija daugybę metų stovėjo apleista. Tvarkyti čia esančias erdves ir pastatus Telšių rajono savivaldybės administracija pradėjo gavusi finansavimą pagal projektą „Apleistos teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai–Klaipėda, Telšių mieste, infrastruktūros rekonstravimas“.

Teritorija jau baigta rekonstruoti: čia suformuota 13 naujų sklypų, įrengtos ir rekonstruotos gatvės, šaligatviai, pėsčiųjų bei dviračių takai, pakloti lietaus nuotekų ir gatvių apšvietimo tinklai, nugriauti 8 pastatai, įrengtos dvi transporto priemonių stovėjimo aikštelės, atlikti kiti darbai. Sutvarkyta teritorija ruošiama pramonės ir verslo aplinkos kūrimui ir plėtrai – planuojama steigti Pramonės parką.

Bendradarbiauja devynios šalys

Patirtį, kaip pritaikyti buvusius karinius pastatus bei teritorijas šiuolaikinėms gyventojų reikmėms, dalinasi Vokietija, Italija, Ispanija, Portugalija, Kroatija, Vengrija, Airija, Graikija ir Lietuva. Įgyti teorinių ir praktinių žinių URBACT programos projekto „MAPS“ dalyviai vyksta vieni pas kitus.

Vienas iš susitikimų tikslų – aplankyti ir įvertinti šalių partnerių buvusių kareivinių teritorijas. Taip pat – įgyti žinių apie bendruomenės įtraukimą į miestų planavimo procesą: siekiama, kad gyventojai reikštų savo nuomonę, poreikius bei teiktų siūlymus, kokia veikla turėtų būti vykdoma karinėse teritorijose.

Pagal naują planavimo metodiką, kiekvienas projekto partneris rengia savos apleistos teritorijos integruotą veiksmų planą, kuriame numatyti konkretūs žingsniai tikslams pasiekti.

Susitikimas Airijoje

Paskutinis URBACT III programos projekto „MAPS” tarptautinis susitikimas vyko šių merų vasario 13-14 dienomis Airijos Longfordo mieste. Susitikimo tema – „Integruoto veiksmų plano stebėsenos sistema”.

Susitikimo metu Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovai skaitė 2 pranešimus: „Integruoto veiksmų plano stebėsenos sistema” ir „Integruoto veiksmų plano įgyvendinimas po projekto pabaigos”. Po pristatymų vyko diskusijos, partneriai teikė pastabas ir siūlymus vieni kitiems, komentarus teikė ekspertai iš Europos Komisijos ir URBACT III programos komiteto.

Telšiai – pirmieji susitvarkę teritoriją

Iš devynių partnerių Telšių rajono savivaldybės administracija pirmoji baigė tvarkyti karinio paveldo teritoriją – kitos šalys dar tik ieško idėjų dėl grėsmę keliančių teritorijų tvarkymo jų miestuose.

Lyderystė darbų atlikime Telšių rajono savivaldybės administracijai lėmė didžiulį dėmesį įvairiose šalyse. Partneriai domisi planuojamos veiklos pobūdžiu, žemės ir pastatų nuomos galimybėmis, sutarties sudarymo su Pramonės parko operatoriumi ir jo atrinkimo galimybėmis ir kt.

Per paskutinį partnerių susitikimą airiams ir kitų šalių atstovams pristatyti Telšių rajono savivaldybės administracijos ateities planai ir jau nuveikti darbai dėl pramonės ir verslo vystymo rekonstruotoje karinio miestelio teritorijoje.

Parengti veiksmų planai

„Dvejus metus trukęs projektas baigiasi. Per šį laikotarpį devynios šalys dalinosi teorinėmis ir praktinėmis žiniomis apie optimaliausią karinio paveldo pritaikymą miestų gyventojų reikmėms, įgytą patirtį kiekvienas partneris išdėstė parengdami integruotus veiksmų planus. Šiuo metodu gaunama teorinių ir praktinių žinių, pamokymų, konsultacijų – strateginis dokumentas rengiamas nauju metodu ir tikimasi jį pritaikyti ateityje rengiant įvairius strateginio planavimo dokumentus,“ – teigia Administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Laima Simanauskienė.

Telšių rajono savivaldybė plėtoja tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su įvairiomis pasaulio šalimis: Švedija, Vokietija, Austrija, Ukraina, Baltarusija ir kt. Įgyvendinant tokį projektą, kaip buvusio karinio miestelio rekonstrukcija, užsienio valstybių patirtis ir pagalba yra be galo svarbi ir reikalinga, nes mūsų šalyje analogiškų projektų nėra.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA