Telekomunikacijų bendrovė „Splius“ rūpinasi moksleivių ugdymu: Šiaulių TMC padovanojo serverius

Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Viena didžiausių telekomunikacijų bendrovių Šiaurės Lietuvoje „Splius“ pradžiugino Šiaulių technologijų mokymo centro mokinius, padovanodama jų mokymosi pažangai reikalingus serverius ir komutatorius. Įmonės atstovai sako, kad tokia idėja gimė iš ilgametės draugystės su Šiaulių TMC, tuo tarpu švietimo įstaigos moksleiviai džiaugiasi, jog tokia parama padės mokytis dirbti su serveriais bei juose naudojama programine įranga.

Bendradarbiaujant ugdomi ateities specialistai

„Splius“ rinkodaros direktorė Inga Karickienė sako, kad bendradarbiavimas su mokymo įstaigomis bendrovei „Splius“ ypatingai svarbus. Ne vienus metus trunkančios draugystės duoda puikų rezultatą – mokslus baigę specialistai karjeros siekia būtent šioje telekomunikacijų bendrovėje.

„Mums, kaip verslui, labai svarbu draugauti su mokymo įstaigomis. Labai džiaugiamės ir šia draugyste, kuri virto gražia partneryste, mokiniai net ateina pas mus į ekskursijas! Mes, savo ruožtu, stengiamės juos supažindinti su verslo realybe, parodyti įrangą, su kuria darbuojamės, leisti prie jos prisiliesti. Norime juos sudominti, kad ateitų pas mus atlikinėti praktikos, o vėliau galbūt ir liktų dirbti“, – apie ilgametę įstaigų draugystę kalbėjo Inga Karickienė.

Išgirdo mokinių norą

Dovanos idėja gimė būtent ekskursijos metu. „Splius“ sistemų administratorius Darius Greibus sako, kad apžiūrinėdami įrangą moksleiviai prasitarė, jog jiems sunku įgyti žinių, kurios būtų realiai pritaikomos praktikoje.                                                           

„Šio vizito metu išgirdome jų norus: moksleiviai pasakojo apie darbą su serveriu, kuris sunkiai funkcionuoja, prastai veikia. Tada kilo mintis padovanoti įrangą – taip jie galės mokytis darbo su serveriais, kurie realiai naudojami mūsų įmonėje“, – pasakojo D. Greibus, kuris perdavė šią idėją savo kolegoms. 

Visiems bendrovės darbuotojams vieningai pritarus iniciatyvai, laisvų serverių pradėta ieškoti „Splius“ rezerve. Jame darbuotojai rado ne tik du puikiai veikiančius serverius, kartu buvo padovanoti du komutatoriai. Įmonės sistemų administratorius pasakojo, kad ši įranga mokiniams padės mokytis ne tik apie serverių sandarą, komponentus, bet ir instaliuojant serveriams skirtą programinę įrangą. Bandyti įvairiausias konfigūracijas, sujungiant serverius kartu.

Prisidės prie mokymo proceso

Šiaulių technologijų mokymo centro Technologijų skyriaus vadovė Rasa Freimonienė džiaugiasi įstaigų draugyste ir pasakoja, kad ekskursijų į „Splius“ metu mokiniai turi galimybę prisiliesti prie savo ateities profesijos, o sulauktos dovanos motyvuos juos mokytis.

„Gavome labai vertingą dovaną, kuri prisidės prie informacinių ryšių technologijų aptarnavimo techniko specialybės ruošimo. Serveriai yra pagrindinė šios specialybės mokymo priemonė, todėl juos dovanodami „Splius“ įspūdingai prisideda prie mokymo proceso“, – dalijosi R. Freimonienė.

Mokiniai serveriams jau turi aiškią misiją

Dovanojamų serverių pristatymo metu pasirodęs Šiaulių TMC mokinys Nedas Narutavičius sako, kad su draugu ką tik baigė įrašinėti monitoringo sistemą, todėl vaikinas džiaugiasi – serverių tikrai prireiks.

„Prieš pradėdamas mokytis Šiaulių TMC turėjau įvairiausių minčių apie šią mokyklą, tačiau visi lūkesčiai pranoko patys save, man patinka čia mokytis, o ypač šiandien, kai mus taip nustebino „Splius“ bendrovė“, – emocijomis dalijosi Nedas Narutavičius.

 

Reklama.