Teismui trečią kartą nepavyko pradėti nagrinėti bylos dėl muštynių Laisvės alėjoje

20240110-TBIL151300
Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apylinkės teismui trečią kartą nepavyko pradėti nagrinėti bylos dėl muštynių Laisvės alėjoje. Teismui nepavykus susisiekti su vienu iš nukentėjusiųjų, posėdį teko vėl atidėti.

„Šiandien vykusiame posėdyje buvo nuspręsta bylos nagrinėjimą atidėti dėl procesinių kliūčių – apie procesą nepavyksta informuoti vieno nukentėjusiojo“, – Eltai nurodė Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė.

Anot jos, su minimu nukentėjusiuoju buvo bandoma susisiekti įvairiais kontaktais, taip pat buvo vykstama ir į jo gyvenamąją vietą, tačiau su asmeniu susisiekti nepavyko. Kaip nurodė T. Merkevičiūtė, teismas ir toliau mėgins susisiekti su nukentėjusiuoju.

Šioje byloje nukentėjusiaisiais yra pripažinti keturi asmenys.

Tai jau trečias kartas, kai teismui nepavyksta pradėti nagrinėti šios baudžiamosios bylos dėl išpuolio Laisvės alėjoje. Pirmadienį teismui nepavyko pradėti nagrinėti bylos, nes apie posėdį nebuvo informuotas nukentėjusysis, o anksčiau bylos atversti nepavyko dėl to, kad vienas kaltinamųjų neturėjo savo gynėjo.

Kitas teisiamasis posėdis byloje suplanuotas kovo 28 d.

Byla dėl išpuolio Kaune, Laisvės alėjoje, teismui perduota 2023 m. gruodžio mėnesį. Kauno apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo pareikšti šešiems iš devynių muštynėse dalyvavusių vyrų.

Kaltinimai pareikšti Juozui Minkevičiui, Tadui Mučinskui, Lukui Ščerbinskui, Karoliui Kavaliauskui, Edgarui Rezajevui, Vitalijui Zakrževskiui.

Kauno apylinkės teismas pirmadienį paskelbė, kad byla, kurioje Rokas Sipavičius yra kaltinamas dėl galimai tų pačių nusikalstamų veikų, įvykdytų išpuolio Laisvės alėjoje metu, yra prijungiama prie pagrindinės bylos, kurioje kaltinami kiti šeši išpuolyje galimai dalyvavę asmenys.

Bylos duomenimis, praėjusių metų, rugpjūčio mėnesį, dienos metu, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Laisvės alėjoje, vienoje restorano lauko erdvių, kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį. Anot teisėsaugos, kaukėti asmenys kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais panaudojo prieš juos fizinį smurtą  ir sutrikdė viešąją tvarką.

Tyrimo duomenimis, bendrininkų grupėje veikė devyni vyrai, po išpuolio šeši iš jų buvo suimti. Dėl likusių trijų asmenų nusikalstamų veikų ikiteisminiai tyrimai atskirti.